so 22.10.2022 | Ladislav Vácha, Tomáš Prodělal

Povedená odveta! Dorostenci si z Brodu odvezli vysokou výhru 6:1

Po skalpu prvního Liberce odjeli mladí Lvi k zápasu do Havlíčkova Brodu, kterému chtěli vrátit zářijovou porážku. To se jim povedlo na výbornou. Do vedení se Hradečtí dostali v 15. minutě, rozhodující však byla prostřední perioda, ve které Východočeši čtyřmi góly rozhodli o osudu utkání. Duel si podmanili bratři Aschenbrennerovi, Vojtěch vstřelil dvě branky a na další dvě nahrál, jeho dvojče Jakub zase mělo bilanci 1+1. Dorostenci tak korunovali povedený víkend.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a hned několikrát zaměstnali brodského gólmana Kamenického, který si však poradil. Za svou snahu byli odměněni přesilovou hrou, když se krosčeku dopustil Danyljuk. Mladí Bruslaři se však dobře ubránili. V početní převaze si zahráli i domácí a vytvořili si jednu velkou šanci. Mrtkovu svižnou ránu od modré čáry ještě tečoval v předbrankovém prostoru Nový, brankář Petřík však stihl zareagovat a předvedl výborný zákrok.

Mountfieldu se potom nabídla další přesilovka, kterou už dokázal využít. Vojtěch Aschenbrenner vypálil z okraje kruhů a nádhernou ranou odrazem o brankovou konstrukci nedal brankáři Kamenickému žádnou šanci – 0:1. Havlíčkův Brod trpělivě čekal na soupeřovy chyby a snažil se tlačit do rychlých přečíslení. Několikrát se mu to povedlo, ale defenziva Východočechů odolala. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Družina zpod Bílé věže vlétla do prostřední části jako uragán a brzy se dostala do dvoubrankového trháku. Ránu Tobiáše Vítka z kruhu ještě brankář Kamenický vyrazil, na bleskovou dorážku Ondřeje Páleníka už však neměl nárok – 0:2. Dubnova skvadra byla blizoučko snížení na začátku 26. minuty. Po rychlé kombinaci pálil z pravého kruhu bez přípravy Dvořák, jenže jeho dělovka z voleje zazvonila jen na bližší tyčku. Havlíčkobrodští mohli snížit při přesilovce, paradoxně však sami inkasovali. Vojtěch Aschenbrenner uzmul kotouč brodským bekům při rozehrávce, najel si až před bránu a bekhendem chladnokrevně zavěsil přímo pod horní tyčku – 0:3.

Bruslařům se potom naskytla další výhoda přesilové hry a tentokrát už se dočkali. Tadeáš Koubek nabil na okraj pravého kruhu Lukáši Novému, jehož dělovka bez přípravy zřejmě zasáhla jednoho z hradeckých hráčů před bránou a kotouč proplul mezi Petříkovými betony až za brankovou čáru – 1:3. Hosté si vzápětí zahráli dlouhou přesilovku 5 na 3 a vzali si zpět třígólové vedení. Vojtěch Aschenbrenner posunul puk na Jakuba Aschenbrennera, jehož přízemní rána od modré čáry propadla brankáři Kamenickému mezi betony až do sítě – 1:4. Za chviličku Východočeši udeřili znovu. Jakub Jón nabil na modrou čáru Patriku Hendrychovi, jehož střela si z blízkosti modré čáry našla cestu až za Kamenického záda – 1:5. Před poslední částí tak měli Hradečtí čtyřgólový náskok.

Bruslaři nastoupili do třetí periody se změnou v brankovišti, když Lukáše Kamenického nahradil jeho kolega David Račan. Domácí měli brzy dobrou možnost s nepříznivým stavem něco udělat, když se jim naskytla výhoda dlouhé dvojnásobné početní výhody, jenže ji rozhodně nesehráli podle svých představ a v podstatě nic nebezpečného si nevytvořili. To samé platilo i při klasické početní převaze, Mountfield se v pohodě ubránil a pevným krokem si šel pro tříbodové vítězství. V 57. minutě měl velkou šanci Samek, úplně sám před brankovištěm však nepřekonal brankáře Račana. Hosté se dočkali až o minutu a půl později, když v čase 57:51 uzavřel skóre Jakub Aschenbrenner – 1:6. Mountfield si tak z Kotliny odvezl naprosto zaslouženě všechny tři body.