čt 30.9.2021 | Tomáš Kalas

Povedená třetí třetina zajistila dorostu další tři body

Dorostenci si připsali na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu šestou výhru v sezóně, ačkoliv to bylo s Bruslaři velmi dlouho vyrovnané. Po dvou třetinách svítil na kostce stav 2:2, když Lvi museli dvakrát dotahovat těsné vedení hostí. Zlom přišel ve 48. minutě, díky trefě Lukáše Krále šli Východočeši poprvé do vedení a dovedli zápas do vítězného konce poměrem 5:2, čímž si pojistili první místo v tabulce.

Na brzké vedení Brodu Lvi odpověděli

Ačkoliv zahájili domácí plejeři utkání v pásmu Brodu, jako první v zápase po minutě a půl inkasovali. Rebel z prvního přechodu dopředu vytěžil gól, když se po přistrčení Prchala zorientoval před brankou nejlépe Tadeáš Koubek a pohotově propálil domácího gólmana. Hradec působil následující minuty lehce zakřiknutě a nepomohla mu ani akce Šimka ve 4. minutě, který nastřelil tyč Bělohlávkovy kasy.

Do tempa se ale Lvi nakonec dostali a odměnou jim byla srovnávací branka. Pavel Šimek jenom přistrčil puk rozjetému Marku Machovi, který se dostal až na vrcholek levého kruhu, odkud napřáhl a kotouč proskákal hostujícímu brankáři mezi betony. Povzbuzení Východočeši pak dostali prakticky záhy přesilovou hru, leč v ní mohli dostat druhou branku, Kuprijanova v úniku ale vychytal Kasal.

I ve druhé třetině padlo po jedné brance

Hradec vstoupil do druhé části ve velkém tlaku a vytvářel si od prvních minut příležitosti na branku. Už po necelé minutě mohl z úniku zakončit úspěšně Pavel Šimek, ale napálil jenom beton Bělohlávka. Lvi pokračovali v náporu i nadále, ale dlouho se nemohli do další brankové příležitosti dostat. Skórovat se tak nepovedlo ani v přesilové hře po vyloučení Bakuse, teč Žabova projektilu od modré poslala puk jenom na vrchní síťku brodské kasy.

Brodu k druhé brance stačilo málo. Respektive využít chyby hradecké obrany, po níž mohl střílet z pravé strany Josef Teplý. Kasal sice dobře viděl a vyrazil, ale přímo do míst, kde byl nepokrytý Alexandr Gutsu, pro nějž zbývalo jenom trefit prázdnou branku. Hosté se tak na konci 32. minuty opětovně ujali vedení, záhy se ale museli bránit ve čtyřech po vyloučení Ondruše. A Hradec to potrestal v čase 37:20, Šimek si zpracoval střílené nahození Bělohlávka a posunul na Lukáše Krále, který posléze trefil odkrytou část branky – 2:2.

Tři góly v poslední třetině zajistily Hradci další body

Hradec mohl otevřít třetí třetinu využitou přesilovou hrou, avšak přesilovku po druhém vyloučení Bakuse v zápase nevyužil a počkat si musel až do poloviny 48. minuty. Hosté totiž špatně rozehráli u vlastní branky a pomalou přihrávku na kruzích vypíchl Tomáš Hora, který z otočky našel dojíždějícího Lukáše Krále. Domácí útočník se natlačil před Bělohlávka a zasunul pod jeho beton, čímž poprvé v utkání poslal Východočechy do vedení.

Brod se dopředu dostával posléze již poměrně sporadicky a domácí drželi těsný výsledek i nadále. Nejvážnější nebezpečí pro Mountfield představovalo vyloučení Trejbala, po kterém měl Rebel přesilovou hru. Koubek na začátku 54. minuty zůstal sám mezi kruhy a vystřelil, branku však velmi těsně minul. Za necelou minutu tak Lvi odskočili na dvě branky, Tomáš Hora se zorientoval nejrychleji na brankovišti a doklepl za záda Bělohlávka. Definitivní potvrzení importu pak nastalo zhruba o minutu a půl později, Bělohlávek neudržel nahození Dominika Pavlíka v lapačce, a Hradečtí tak mohli slavit výhru 5:2.