pá 30.8.2019 | Jan Brůna

Předposlední prověrka dorostu vyšla! Slavii zdolal 2:1

Dorostence Mountfieldu HK čekal předposlední zápas přípravy; pod Bílou věž dorazila HC Slavia Praha. Ze začátku nervózní utkání otevřel gólem Matyáš Budina, Hradečtí ale polevili v koncentraci a sešívaní záhy vyrovnali. Aktivní Slavia se hnala za výhrou, Východočeši ale její tlak přečkali a sami se v závěru prosadili. Pražané ještě ke konci zkusili hru bez brankáře, kromě nastřelené tyče se ale nic dalšího neudálo. Lvi tak zvítězili 2:1 a naladili se na poslední přátelák s jihlavskou Duklou.

Domácí trenér Jiří Janoušek dal v brance tentokrát šanci Jakubu Tichému, v hradecké obraně znovu nechyběl Štěpán Králik, nejlepší obránce nedávno skončeného turnaje v Pardubicích.

Zpočátku nejistá Slavia srovnala skóre

Lvi vstoupili do zápasu po vzoru hráčů A-týmu velice aktivně, naopak Slavia působila od úvodního buly spíše nervózním dojmem; pražští obránci se špatně domlouvali a často ztráceli kotouče. Hradecký tlak nakonec vyvrcholil gólem Matyáše Budiny, který se v levém kruhu probil k puku a zakončením pod horní tyč nedal brankáři šanci – 1:0.

Sešívaní však hned o minutu později odpověděli, to když si Tomáš Jokl navedl touš od hrazení na střed hřiště. Jeho první střela ještě gólem neskončila, následná dorážka po odrazu od zadního mantinelu už ano – 1:1. Inkasování ale Lvy nerozhodilo, naopak! Hradečtí pokračovali v dobré kombinační hře a Slavii musel třikrát skvěle podržet brankář Marek Vávra.

Zajímavá druhá třetina branku nenabídla

Diváci v Malé hale ČPP Arény mohli zkraje druhého dějství vidět velmi vyrovnaný hokej. Slávisté se v prostřední části prezentovali velkým nasazením a bojovností, což očividně rozhodilo hradecké obránce, kteří často nechávali na modré čáře volné pražské forvardy; ti mohli následně vyrážet do nadějných úniků.

Dobře kombinující Slavia měla i po půlhodině hry více šancí a její hokejisté najednou působili mnohem sebevědoměji oproti první dvacetiminutovce. Horší rozpoložení Mountfieldu dokumentovalo i střídání gólmanů; na led se dostala běžně hradecká jednička Mario Žalčík. Ten za svá záda už žádný kotouč nepustil, a stav z první třetiny se tak na ukazateli skóre neměnil.

Zápas rozsekl domácí Jiří Klíma

Vyrovnaný průběh utkání se přenesl z konce druhé periody do začátku té třetí. Pohledný zápas brzy rozkouskovala řada vyloučení na obou stranách, sešívaní ale i nadále pokračovali ve svižném tempu. Záhy jim však sebral vítr z plachet domácí Matěj Novotný, který div že nepřekonal Vávru svým blafákem.

Hradečtí oproti předchozí části předvedli výrazné zlepšení. Co se jim však nedařilo, byly hry v početní výhodě. V těch totiž jasně dominovali Pražané, kteří se skvěle přesouvali. Lvi se však gólu přeci jen dočkali; Jiří Klíma se tři minuty před koncem dostal mezi kruhy k odraženému puku, který bezpečně uklidil do pravého rohu střelou po ledě – 2:1. Slavia ještě v samotném závěru zkusila hru bez brankáře, avšak Jan Hamršmíd napálil se sirénou jen horní tyč domácí svatyně.