pá 7.9.2012 | Vojtěch Vopat, Martin Voltr

Premiéra na ledě Jihlavy vynesla starším dorostencům bod

Jako úplně první mužstvo Královských lvů se v nové sezóně představili starší dorostenci. Na úvod extraligy sehráli duel na ledě jihlavské Dukly, která je jejich novým soupeřem ve skupině. Po první třetině byli domácí už o dva góly napřed, ve 26. minutě však přišla parádní pasáž hradeckých mladíků – dvakrát totiž skórovali v jediném oslabení! To jim nakonec zajistilo zisk jednoho bodu, neboť vyrovnaný stav vydržel až do prodloužení, v němž Hradečtí naopak početní převahu soupeře neubránili.

Dva gólové úspěchy pro Jihlavu

Hned v úvodu pátečního zápasu z otočky vystřelil domácí Marcel Juráň, ovšem těsně vedle minul bránu Františka Veselého. Jeho nepřesnou střelu ale napravil ve 13. minutě Lukáš Anděl, který po přihrávce od Jana Mandáta nabral rychlost a přesně trefil mezeru mezi vyrážečkou a tělem hradeckého brankáře – 1:0.

Následně měl příležitost Jan Mandát, ale z těsné blízkosti Veselého neprostřelil. V závěru první dvacetiminutovky ale přece jen zvýšil po pohledné situaci Simon Beran – 2:0.

Zázračná půlminutovka všechno změnila

Druhá část zápasu se o poznání víc vydařila Hradeckým. Ve 25. minutě odjížděl na trestnou lavici Martin Pumr za vysokou hůl, ovšem paradoxně ve vlastním oslabení se Východočeši postarali o vyrovnání!

Nejprve se po chybě jihlavských hráčů chopil puku Daniel Šeps, domácím ujel a pak jen přesně mířil do horního rohu Vackovy brány. O půl minuty později se na stejném místě ocitl i Daniel Voženílek, který kotouč vybojoval od domácích hráčů, následně se rozjel a nekompromisně zakončil – 2:2.

Až prodloužení přineslo vítěze

Ve třetí třetině měl největší šanci Jan Mandát, když trefil tyčku brány hostů. Ani Hradec ale bez šance nebyl. Matěj Klust zkoušel rychlou střelu od modré hned po buly, trefil se však pouze do Vackovy lapačky. Gól, který by zvrátil remízu, však nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení.

To zahájili Hradečtí přesilovkou, kterou však nevyužili a osmnáct vteřin před koncem prodloužení naopak pykal Lukáš Bezděk. Jihlava vycítila šanci a vzala si oddechový čas. Když domácí hráči následně přijeli na led, vyhráli buly a puk putoval mezi Romanem Čermákem a Lukášem Jíchou na modré čáře. Roman Čermák se nakonec odhodlal ke střele, která skončila až za zády brankáře Veselého – domácí Dukla tedy zvítězila 3:2 po prodloužení.

František Zeman (HC Dukla Jihlava):
Do utkání jsme vstoupili velice dobře. První třetinu jsme předváděli výborný hokej, vyhráli jsme ji 2:0. Kluci si mysleli, že soupeř se už nezvedne, ale dal nám v naší přesilovce dva góly. Pak jsme se ale zase zvedli my a šli za vítězstvím. V prodloužení jsme klukům namalovali, jak mají tu situaci zahrát a klobouk dolů, že se jim to tak dobře podařilo.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Soupeř byl šťastnější v power-play 4 na 3, ale my jsme sem přijeli neprohrát, což se nám podařilo. Blahopřejeme soupeři.