so 15.11.2014 | Rudolf Bernart, Jan Vavřina

Přesilovkové trefy kapitána vynesly staršímu dorostu další dva důležité body

Po pátečním povedeném mači v Jihlavě čekala starší dorostence další náročná výzva, a to v podobě utkání s Mladou Boleslaví. Svěřenci Jiřího Slabého byli po celé utkání střelecky aktivnějším týmem, k výhře jim nakonec musely pomoci fauly soupeřů. Hradečtí starší dorostenci je skvěle potrestali, když dvě ze čtyř využil Tomáš Zahradník a vystřelil Lvům dva body za výhru v prodloužení.

První dějství přineslo jednu branku

Dalo se očekávat, že se Mladá Boleslav po výprasku od Liberce bude snažit o co nejdefenzivnější pojetí hry. A bylo tomu tak. Hradečtí se těžko probourávali přes obranný val hostů, který jen občas propustil střelu, kterou musel řešit Krofta v brance. Od 5. minuty navíc museli domácí dohánět jednogólové manko, když se z prostoru mezi kruhy prosadil Dominik Skořepa – 0:1.

Zbytek třetiny se odehrával především ve středním pásmu a oba brankáři moc práce neměli. V dobré pozici se ale ocitl David Chalupa, který se pěknou individuální akcí odpoutal od svého strážce. I přesto, že byl tísněn, dokázal zakončit. Krofta si ale poradil se střelou po ledě i s následnou dorážkou.

V prostřední třetině měly šance oba týmy

Do druhé třetiny vstupoval Hradec s úkolem co nejrychleji srovnat stav. Ale neprostupná obrana hostů hrála velice precizně a Královští lvi dlouho nemohli najít skulinku. V dobré šanci se ocitl František Hnik, který si skvěle nabruslil mezi kruhy, ale Krofta stihl včas sklapnout betony.

Dominik Groh si na druhé straně musel také připsat několik důležitých zákroků, aby udržel svůj tým na dostřel soupeři. Domácí se nedostali k souvislému tlaku, který by vedl k většímu počtu šancí, a tak po druhé třetině stále prohrávali o jednu branku.

Hradec se díky přesilovým hrám vrátil do hry

Třetí třetina začala pro Hradec nejlépe, jak mohla. Na trestnou lavici putoval Jan Prokop a domácí dostali možnost přesilové hry. Tu sehráli výborně a důrazný Tomáš Zahradník se dokázal prosadit z mezikruží, když našel místo nad Kroftovou lapačkou – 1:1.

Po vstřelené brance byl Hradec jasným pánem na hřišti. Šance střídala šanci a Krofta si připisoval jeden zákrok za druhým. I díky hostujícímu brankáři utkání dospělo do prodloužení.

Hradecký kapitán vystřelil svému týmu bonusový bod

Prodloužení začalo v opatrném stylu. Ale poté putoval na trestnou lavici Jakub Planý a domácí tak měli možnost přesilové hry 4 na 3. Několik rychlých přihrávek nakonec skončilo u Tomáše Zahradníka, který druhou brankou v zápase rozhodl o tom, že bonusový bod si připíše Hradec Králové po vítězství 2:1.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Oproti minulému utkání jsme se dost nadřeli na to, abychom dali gól. Začátek zápasu jsme neodehráli úplně tak, jak jsme si představovali. Soupeř se zatáhl do středního pásma, dobře ho bránil a špatně jsme se přes něj prosazovali. Nakonec si ale myslím, že rozhodla vůle a chuť po vítězství. Je to ale škoda, je to pro nás ztráta bodu, což nás mrzí. Musíme se připravit na těžké utkání v pondělí, kdy hrajeme s Libercem, ale chceme uspět.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Byli jsme v těžké pozici, protože jsme v minulém kole dostali výprask od Liberce. Celé mužstvo to poznamenalo, byli jsme schlíplí, proto jsme se snažili kluky do dnešního zápasu motivovat. Známe sílu soupeře, Hradec má velice kvalitní mužstvo. Soustředili jsme se na obranu a snažili jsme se o to, abychom dostali co nejméně gólů a třeba to i na ten jeden gól vyhrát. Ve finále ale po minulém utkání, vzhledem k postavení v tabulce a síle soupeře, jsme s bodem spokojení.