út 18.8.2020 | Jakub Štěrba, Jan Brůna

Přesilovky jako hlavní zbraň. Dorost po obratu porazil Plzeň

Dorostenci si po dvou prohrách znovu připomněli, jak chutná skalp soupeře. Konkrétně mladých nadějí Plzně, které však v utkání vedly již 2:0, ke skvělému obratu ale zavelel Lukáš Koblížek a Hradec i díky němu uzmul výhru 5:3. Výrazně mu k tomu pomohly přesilové hry, které využil dokonce všechny tři.

Indiáni v prvním zápase ročníku hned vedli

Pořádně nažhavení vstoupili západočeští dorostenci vstříc nové sezóně. Již po 66 vteřinách našel v situaci dvou na jednoho Křemen na druhé vlně Ondřeje Hájka a Plzeň rychle vedla. Hosté korigovali šancí Klímy; ten už měl domácího brankáře položeného, leč puk se mu zvednout nepodařilo. Vzápětí po 20 vteřinách jel sám na Kasala Schindler, avšak jeho bekhendová klička nebyla provedena dle představ.

Druhou branku nevstřelil ani Buzek, kterého krásně našel od zadního mantinelu Kučera, proti střele domácího obránce se však vymrštila do vzduchu lapačka hradeckého gólmana. Pozadu nechtěl zůstat plzeňský brankář Lokajíček, jenž se před koncem úvodní periody blýskl skvělým semaforem proti střele z osy hřiště.

Škodovka navýšila svůj náskok

Úvod druhého dějství se dlouho přeléval ze strany na stranu a na větší příležitost se čekalo. Dvě minuty před polovinou utkání vybojoval Hájek ztracený kotouč, s ním si nabruslil na střed hřiště, leč prudkým švihem o kousek minul soupeřovu bránu. O minutu později hosté poprvé dostali kotouč za Lokajíčka, branka ovšem neplatila.

A tak pálili opět Indiáni. V přesilové hře našel Krasanovský mezi kruhy volného Jaroslava Kreuzmana a ten zdvojnásobil plzeňské vedení. To ovšem nemělo dlouhého trvání. Rovněž v početní výhodě našel Novotný u levé tyče Lukáše Koblížka, který už měl před sebou poodkrytou část klece. Vencl mohl záhy vyrovnat, ale z předbrankového prostoru trefil osamocen jen prostředek kasy. Po dvou třetinách tak vedla Škodovka o jedinou branku.

Lvi se blýskli skvělým obratem

Závěrečná dvacetiminutovka začala hradeckým tlakem. Již ve druhé minutě měl velkou šanci Novotný, který byl první u odraženého puku, Lokajíček byl ovšem připraven na svém místě. Nepřišel si na něj ani v následující minutě Sláma, který třikrát dorážel z brankoviště. Z následující akce už ovšem udeřilo. Marek Mach si vzal kotouč ve středním pásmu, nabruslil si s ním až před gólmana Škodovky, kterého překonal střelou pod horní tyčku.

Velký obrat nastal ve druhé polovině třetí třetiny. V další výhodě o jednoho chlapce navíc vystřelil Jan Vencl a jeho projektil zastavila až síť v bráně. O 37 vteřin později Kulhánek oslovil na pravém kruhu Pavla Šimka a rázem Mountfield vedl o dvě branky. Indiáni ale nesložili zbraně a za další tři minuty bylo drama na světě. Stejně jako u druhé branky našel Krasanovský před brankou Jaroslava Kreuzmana, který jemnou tečí pověsil puk do víka. Poslední slovo měli ovšem opět hosté. I domácí třetí vyloučení dokázali potrestat, Filip Žaba měl dostatek prostoru, aby z levé strany našel mezeru mezi betony Lokajíčka. Hradec tak po comebacku zvítězil 5:3.