pá 4.3.2011 | Lukáš Souček

Přestřelka starších dorostenců skončila výhrou Sparty

V pátek odpoledne zavítala na hradecký zimní stadion pražská Sparta. Lídr dorostenecké extraligy s přesvědčivým bodovým náskokem nasadil v první třetině vysoké tempo, které znamenalo spoustu práce zejména pro brankáře Jaroslava Pavelku. I přestože měla Sparta v prvním dějství trojnásobný počet střel na branku, odcházelo se do šaten za stavu 1:1 díky vyrovnávací trefě Filipa Ropického. Ve druhé třetině už Hradec srovnal se soupeřem krok a dokonce dvakrát šel do vedení. Nakonec ale druhé dějství bohaté na branky skončilo nerozhodně 4:4, když vteřinu před sirénou Sparta vyrovnala. Ve třetí třetině atraktivní hokej pokračoval, ale tentokrát už padaly branky jen na jedné straně. Sparta se ještě třikrát gólově prosadila a nakonec zvítězila v konečném poměru 7:4.

Jaroslav Pavelka 60 44 7 37 84,09 0 0

Miloš Říha (trenér HC VCES Hradec Králové)
Bylo to velmi kvalitní utkání, Sparta přijela v plné síle, její hra nám dělala v průběhu první třetiny velké problémy. Postupem času jsme hru vyrovnali a v určitých fázích jsme dokázali soupeře přehrávat ve středním pásmu a tím chodit do spousty přečíslení. Bohužel jsme inkasovali laciné góly za stavu kdy jsme vedli, což utkání rozhodlo. V závěru jsme ještě měli dvě přesilové hry, ve kterých jsme se mohli vrátit do utkání, ale byli jsem v nich neefektivní. Je třeba říct, že jsme v týdnu skoro netrénovali, kvůli epidemii, která nás postihla a někteří hráči ani nenastoupili, takže s celkových průběhem od druhé třetiny můžeme být spokojeni.