út 29.1.2019 | Štěpán Ondráček, Klára Petrásková

Přesvědčivý výkon se čtyřmi body. Junioři zdolali Havlíčkův Brod

Juniorka navázala na povedený domácí výkon v Havlíčkově Brodu, o triumfu rozhodla především druhá část. V té totiž Lvi vstřelili hned tři branky a v součtu s dalšími zásahy slavili přesvědčivé vítězství 5:2. Čtvrtý bod navíc přidali v nadstavbovém prodloužení.

Aktivnější Východočeši šli po zásluze do vedení

Úvodní minuty zápasu patřily útočným řadám, ale ani jedna z formací nedokázala dostat puk do branky. Mountfield mohl udeřit ve druhé minutě, ovšem Sílovo zakončení zneškodnil brankář Král stejně jako Pěnčíkovu dorážku. Hosté byli směrem dopředu nebezpečnější, ale domácí Bruslaři jim zdatně sekundovali, když Nepokojův projektil zkrotil ve své výstroji Dvořák.

Východočeši si potom vytvořili krátkodobý tlak, který přinesl první branku utkání. Vojtěch Síla napoprvé neuspěl stejně jako z dorážky Poppel. O pár sekund později ale narýsoval Štohanzl přesnou přihrávku před branku a kotouč za Krále usměrnil prvně jmenovaný – 0:1. Hokejisté zpod Bílé věže měli herní převahu, kterou ztlumila přesilová hra Bruslařů. Domácí tým dobýval svatyni Dvořáka, ten ale obstál. Celek z Kotliny mohl vyrovnat na konci první třetiny, ale Petržilka, Holenda ani Kerber nepropálili vynikajícího brankáře hostů.

Prostřední část přinesla klíčové branky

Zkraje druhé třetiny mohli vyrovnat domácí hráči střelecký účet utkání, jenže Kulhánek o pár čísel minul prostor u levé tyče. Bruslaři potom hráli další přesilovku, jejich pokusy však pochytal spolehlivý Dvořák. Východočeši dokázali potrestat hned první vyloučení Bruslařů. Kukla střílel od modré a jeho pokus tečoval mimo Králův dosah Vojtěch Síla – 0:2.

Hosté se prosadili za pár okamžiků znovu, když Ďuriš obral obránce o puk a nahrál Dominiku Šedivému. Forvard Lvů dokázal z první uklidit puk za bezmocného Krále. Tentýž hráč se prosadil o pár minut později, když se prezentoval individuální akcí. Útočník Hradce Králové se po levé straně dostal před Krále, kterého opětovným zakončením překonal – 0:4. Východočeši byli dál při chuti, ale gól z přesilové hry nemohl být uznán, neboť byl dosažen vysokou holí. Bruslaři mohli hned dvakrát vsítit branku, ale jejich střely skončily buď mimo branku, nebo na pozorném gólmanovi.

Brod snížil, Lvi si ale výhru pohlídali

Hokejisté z Hradce Králové hráli na začátku posledního dějství přesilovou hru, kterou dokázali využít ve svou již pátou trefu. Poppel nahrál na osu hřiště Miroslavu Kuklovi, jenž ránou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:5. Východočeši byli i nadále aktivní, když hráli další početní výhodu, ovšem do brejku se dostal Pavel Vaňous, který byl faulován Kuklou a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil faulovaný hráč, jenž střelou do levého horního rohu rozvlnil síť – 1:5.

Nicméně tlak hostů trval, když tvrdou střelu zablokoval obránce Dominik Vacík a následnou dorážku lapil Král. Během minuty si oba týmy vytvořily gólové šance, ale ani jeden z útočníků nedokázal protlačit kotouč do branky. V 54. minutě se radovalo domácí komando. Cachnín nabil na pravý kruh Martinu Nepokojovi a ten střelou k levé tyči prostřelil Dvořáka – 2:5. Východočeši potom hráli dlouhou přesilovku pět na tři, ale žádný pokus se do Královy svatyně nevešel. To je však mrzet nemuselo, tříbrankový náskok si totiž pohlídali až do konce

Také čtvrtý bod putoval do Hradce

Utkání pokračovalo prodloužením, kde na jeho začátku byli v držení kotouče domácí hráči, ale nedokázali vyslat střelu na Dvořáka. Naopak na druhé straně zahrozil Hrabčák. Hradecký útočník neuspěl zblízka ani z následné dorážky. Hradec Králové ale nakonec přeci jen získal i čtvrtý bod, když Tadeáš Pinkas vyhrál osobní souboj, položil si gólmana Krále a zakončil do prázdné klece.