pá 6.9.2019 | Petr Koval, Klára Petrásková

Přetahovaná o skóre, pak nájezdy. Junioři s Olomoucí těsně padli

To bylo drama. Junioři si na start ročníku připravili pořádnou hru nervů, fanoušky napínali až do samého závěru. Po celý mač bylo skóre velmi vyrovnané a ani jeden z týmů se nedostal do vedení o více než jednu branku, rozhodovat se muselo až v nájezdech. Zatímco hradečtí se netrefili ani jednou, Olomoučtí proměnili hned dva pokusy a odvezli si na Moravu bod navíc.

Hradečtí nedokázali využít dvakrát po sobě dvojnásobnou přesilovku

Úvod zápasu nabídl nervózní začátek plný nepřesností a soubojů. Po třech minutách dostal Mountfield HK výhodu přesilové hry, která se záhy rozšířila na dvojnásobnou. V té si domácí připsali zajímavou střelu, když Váchal pálil od modré, rána mu však nesedla a Mokrému kotouč zůstal ve výstroji. Hned poté následovala další početní výhoda pěti proti třem, ta však zůstala znovu bez využití.

Krátce po vhazování se prosadil Petr Poppel, jenž se dostal ke střele, která se odrazila od výstroje brankáře hostů do klece – 1:0. V oslabení se do šance dostal Janda, který předskočil obránce, v zakončení jednou rukou ale minul. Střelou z pravého kruhu se následně prezentoval jeden z Olomouckých, ale Ševců si i s menšími obtížemi poradil a skóre už se neměnilo.

Hosté gólem do šatny srovnali skóre

Do druhé třetiny hráči vstoupili aktivně, hra se přelévala z jedné strany na druhou. V první větší šanci se ocitl Moravec, jenž ale střelou z mezikruží Mokrého nenachytal. Do gólové příležitosti se brzy dostali i hosté – v situaci dva na jednoho si dvakrát vyměnili puk Krupa s Kalačem, Krupa však zakončoval jen do betonů domácího brankáře.

To hosty ale nemuselo mrzet, na 1:1 totiž srovnal Daniel Ministr, jenž využil přihrávky Vosátka zpoza branky a střelou z první překonal domácího brankáře. Hradec si však náskok po 26 vteřinách vzal zpět. Matěj Morong z úhlu propálil gólmana z levé strany, kterému puk proklouzl mezi tyčkou a tělem – 2:1. Na konci třetiny ale přišlo znovu vyrovnání, když 28 sekund před sirénou od modré pálil v dvojnásobné přesilovce Rutar a puk se od tyče odrazil před Daniela Ministra, který ho doklepl do domácí brány a srovnal stav na 2:2.

Vyrovnaná hra ve třetí třetině dospěla do prodloužení

Začátek třetí periody přinesl šanci Langa, jenž z dobré pozice mezi kruhy netrefil prostor branky. V další příležitosti byli hosté – Pírek ujel sám před brankáře Ševců, ten jeho pokus o blafák vypíchl hokejkou. Následující hanáckou akci, tentokrát dva na jednoho, zakončoval Rosecký, jenže Ševců ji dokázal zlikvidovat pravým betonem. O tři minuty později se už však Olomoučtí radovali z branky, a to dokonce při vlastním oslabení. David Vosátko se z hranice kruhů dostal ke střele a překonal domácího brankáře, jenž měl zakrytý výhled – 2:3.

Po přihrávce Pinkase z rohu od mantinelu byl Síla sám před olomouckou brankou, z první však netrefil odkrytou klec. Poté domácí brankář udržel hradecké šance v zápase, když levým betonem zastavil střelu Kalače z dobré pozice. A srovnání přišlo necelé čtyři minuty před koncem třetiny. Přihrávka Pinkase z pravého kruhu našla Matyáše Budinu před odkrytou hanáckou brankou. Hbitý forvard srovnal stav na 3:3 a poslal duel do nastavení.

Bod navíc si odvezla Olomouc

Začátek prodloužení nenabídl výraznější šanci, více útočné chuti ale postupem času získali domácí. Střelu Lukačky od modré čáry zastavil Mokrý svou lapačkou a Hradečtí se poté snažili důrazně dotlačit puk do branky, hostující brankář však za pomoci svých obránců odolal. Ke konci prodloužení se ještě Pinkas probil přes obranu, ale jeho sólová akce gólem neskončila. O výsledku tak rozhodovaly nájezdy. Nikdo z domácích hráčů nedokázal ten svůj proměnit, a proto si bod navíc nakonec odvezla Olomouc. Rozhodující trefu si připsal Matěj Tomajko, který překonal domácího brankáře střelou mezi betony.