út 19.3.2019 | Klára Petrásková

Příběh nekončí! Dorost doma srazil Spartu a vynutil si třetí duel

Čtvrtfinálová série pokračuje! Dorost unesl na domácí půdě hrozbu vyřazení a vynutil si rozhodující třetí zápas. Sparta šla sice dvakrát do jednogólového náskoku, Lvi však pokaždé skóre dorovnali. Poté udeřili v oslabení, přidali pojišťovací trefy do prázdné brány a oslavili veledůležité vítězství 5:2!

Na góly se dlouho nečekalo, do kabiny šla s náskokem Sparta

Úvodní vyčkávání? Kdepak. Mladí hokejisté za to vzali už od samého začátku, jen 46 vteřin stačilo Spartě na to, aby šla do vedení. Adam Mácha obdržel puk mezi pravý kruh a osu hřiště, odkud trefil bekhendem horní roh – 0:1. Jenže Hradečtí se nenechali zaskočit a za necelé tři minuty byl náskok hostů smazán. Šimon Marha našel před bránou připraveného Matěje Beneše, jenž svou ranou z první nedal brankáři šanci – 1:1.

Lvi mohli jít následně dokonce do vedení, Matyáši Budinovi ale na poslední chvíli překazila zakončení do prázdné klece pražská hokejka. A tak se radovali hráči na druhé straně. Josef Broš prokázal při přesilové hře pohotovost a dorazil do sítě vyraženou střelu od modré – 1:2. Hokejisté Mountfieldu měli do konce třetiny k dispozici dvě početní výhody, na rozdíl od soupeře je ale zužitkovat nedokázali. Matěji Gieslovi přeskočil kotouč hokejku, Lukáš Pajer s Markem Peldou zase trefili jen tyč.

Východočeši využili přesilovky a znovu srovnali skóre

Stejně jako první, také druhá třetina přinesla řadu vyloučených. Diváci byli svědky hned šesti početních výhod, většinu z nich ale hokejisté obou celků dokázali obstojně ubránit. V oslabení navíc ujela dopředu dvojice Jan Krupička – Adam Mácha, před koncovkou je ale zradila nepřesná nahrávka. Obrovskou šanci měl na druhé straně také Šimon Marha, z první ale nedokázal přesněji vystřelit po parádní nahrávce Juraje Slafkovského.

Minuty plynuly a vypadalo to, že četné přesilovky zůstanou bez využití, to však odmítli ve 36. minutě Hradečtí. Marek Pelda využil clony před gólmanem a po 11 vteřinách od začátku výhody vypálil od modré lajny k levé tyči, kde puk do sítě tečoval další obránce, Matěj Pinkas – 2:2. V závěru třetiny se snažili sparťané znovu strhnout vedení na svou stranu, tentokrát byl ale proti Jakub Tichý se svou obrannou prací u levé tyče.

Lvi udeřili v oslabení a odvrátili sparťanský mečbol

Do poslední periody vstupovala Sparta s přesilovkou v zádech, nepohlídala si ale zadní vrátka. Toho využil Juraj Slafkovský, který otřel svou ránu o clonícího beka a kotouč po líznutí lapačky zapadl do branky – 3:2. Hosté byli rázem v pozici dotahujícího celku a museli začít chodit více dopředu, naopak Mountfield se pomalu stahoval k obraně modré lajny.

Čas plynul a sparťanům se zkracovala doba na vyrovnání, dvě minuty před sirénou tedy odvolala gólmana. Jenže ke kotouči se dostal Matyáš Budina, jenž jej téměř přes celé hřiště poslal do prázdné klece – 4:2. Hosté se po inkasování uchýlili k power-play ještě jednou, také tentokrát však branku obdrželi. Juraj Slafkovský zasunul puk do sítě kolem levé tyče, potvrdil hradeckou výhru 5:2 a definitivně odvrátil sparťanský mečbol. Rozhodující mač o postup je v ČPP Aréně na programu ve středu od 17 hodin!