so 24.2.2007 | Miroslav Janíček, Daniel Višňák

Přímý souboj o první místo vyhráli v Ústí Energetici

Parádní vstup do utkání měli hostující hráči, ti už ve 2. minutě vedli 2:0. Skóre zápasu otevřel jejich kapitán Jaroslav Roubík a krátce po něm překonal podruhé Přikryla v domácí brance Petr Haluza. Ústí dokázalo sice snížit na 1:2, ale další gól hradeckých z konce úvodní části znamenal opět vedení o dvě branky. Po krásné Finkově přihrávce „mazácky“ zakončil Daniel Volráb. Prostřední část nepřinesla žádné góly, těch se diváci dočkali až v posledních dvaceti minutách. Hosté postupně utekli Lvům až na rozdíl tří branek. Za stavu 3:5 ale začali Severočeši mohutně dotahovat náskok Hradce, ale na víc než na snížení 4:5 už to nestačilo. Hradec Králové tak veze z Ústí všechny tři body a střídá tak Lvy na prvním místě tabulky.

Šokující úvod měl zápas Hradce Králové na ledě Ústeckých Lvů. Již po půlminutě hry trefil Jan Kudrna na útočné modré Jaroslava Roubíka smolně do čepele hole a hradecký útočník z toho vytěžil samostatný nájezd, který v čase 0:37 zakončil gólem - 0:1. Po 106 vteřinách hry byli domácí téměř zralí na ručník. Ztracený puk ve středním pásmu sebral Prošek, vystřelil, Přikryl vyrazil k úplně volnému Petru Haluzovi a ten střelou do odkryté branky domácí totálně zmrazil - 0:2. Další nebezpečná akce hostí v prostoru před domácí brankou přišla v 5. minutě. Teprve poté se do několika vážnějších šancí dostali i domácí. Byli ale ve velkém útlumu a hra se jim nedařila tak, jak by si představovali. Jak je důležité mít ve svém týmu Micku se domácí přesvědčili ve 12. minutě. Nabruslil si zprava do pásma, u hrazení se zbavil obránce, poté objel další dva hráče a z mezikruží poslal Koutskému svůj pozdrav - 1:2. Naděje na vyrovnání, po kontaktním gólu, domácím ale vydržela krátce. Po další velké chybě nepokryl před Přikrylem nikdo Daniela Volrába a za brankou Ptrika Finka, který krásně našel svého spoluháče před brankou, který pak zkušeně zakončil - 1:3.

Úvod druhé třetiny přinesl tlak domácího celku, zabrzdila ho ale píšťalka hlavního rozhodčího. Následné oslabení domácím žádné potíže nepřineslo, a tak mohli poté pokračovat v ataku hradecké branky. Paradoxně dvě za sebou jdoucí přesilovky od 26. minuty jejich ostří ale notně otupilo, neboť početní výhody se Lvům vůbec nevydařily. Rychlý hokej nahoru dolů pokračoval až poté, co hrála obě mužstva s plným počtem hráčů. Dvě za sebou jdoucí přesilové hry si od 33. minuty vyzkoušeli i hosté. V té první Lvy sevřeli před jejich brankou a Přikryl se měl co ohánět, při té následujícím se Východočechům už tolik nevedlo. O další chvíli později jim dokonce ujel do brejku Klimt, Koutský se ale vyznamenal. Ke konci třetiny měli domácí hokejisté výhodu i dvou mužů v poli, všechna jejich snaha ale ztroskotala na neúčelnosti a marnosti jejich snahy a nebo pozorném brankáři Koutském.

Na začátku závěrečné části hry dohrávali hosté přesilovku. V rohu útočného pásma vybojoval díky aktivnímu napadání kotouč Klimt, ale jeho šanci Koutský zneškodnil. Ve snaze o korekci nepříznivého stavu domácí trochu zapomínali na zadní vrátka a to se jim stalo osudným ve 43. minutě. Po rychlé akci na jeden dotek pálil pod víko Petr Haluza - 1:4. Zdálo se, že je po zápase, ale domácí hokejisté se nevzdávali. O 3 minuty později se střelec dvou hradeckých branek provinil proti pravidlům a usedl na trestnou lavici. Martincovi trvalo pouhých 11 vteřin, než lišáckou střelou zpoza branky o brankáře přesilovku ukončil - 2:4. Vykřesanou jiskřičku naděje ale sfoukl o 3 minuty později, také v přesilovce, střelou zblízka Jiří Cetkovský - 2:5. To už bylo na Přikryla moc a své místo v domácí svatyni přenechal Zikmundovi. Vzápětí zazvonilo břevno hradecké branky po střele Martince. Domácí hokejisté se ani za takto nepříznivého stavu nevzdali a v 54. minutě bombou zpoza kruhu snížil na 3:5 Hořava. V 59. minutě si domácí vyžádali ještě oddechový čas a odvolali brankáře. Powerplay byla navíc umocněna přesilovou hrou. Přesně po minutě napřáhl od modré Grof a jeho střelu těsně před brankou mírně přizvedl Pazourek - 4:5. Závěrečná minuta, ani přes mohutný finiš, však domácím už vyrovnání nepřinesla.