st 23.2.2022 | Šárka Kolková, Klára Petrásková

Prodloužení pro soupeře, dorostenci těsně podlehli Třinci

Byl to zápas, kde gólmani předvedli svůj um. Především ten hradecký, na nějž letělo skoro 50 střel! Hokejistům na obou stranách nechyběly nebezpečné příležitosti, brankáři ale za svá záda pustili v šedesáti minutách každý jen jediný gól. V nastaveném čase pak v mači s minimem vyloučení rozhodla přesilovka. Třinečtí ji využili a uzmuli výhru, Hradec má šanci jim porážku vrátit už ve čtvrteční odvetě.

Třinečtí měli víc šancí, branka nepadla

Domácí začali aktivně a v prvních minutách byli lepší. Velká divočina začala v osmé minutě, neboť Oceláři měli dvě tutovky, ale hradecký Kasal svůj tým podržel. Hradečtí se poté usadili ve vlastním útočném pásmu, jenže žádná ze střel nebyla pro Milotu překvapením.

Další nebezpečná záležitost přišla ve dvanácté minutě, když Gerych trefil tyč! Hosté měli velkou příležitost v sedmnácté minutě, když Voděracký střílel do poloprázdné brány, jenže beton Miloty včas zasáhnul. V posledních minutách první třetiny se Oceláři tlačili do brány, ale Kasal byl nadále neoblomný.

Oceláři využili střeleckou převahu v otevření skóre

Druhá třetina se nesla v podobném pojetí. Domácí vstoupili znovu aktivně a vytvořili si několik šancí. Na problémy zadělal Sikora ve dvacáté páté minutě, když se dostal i přes skupinku hradeckých hráčů, kteří mu zatarasili cestu, ale třinecký Ocelář si našel skulinu, hradecký strážce však odvedl skvělou práci a akci zmařil.

Gólu se diváci dočkali ve dvacáté páté minutě, když Jakub Lipka dostal puk přes rukavici brankáře a otevřel skóre zápasu – 1:0. Hra poté byla hlavně o tlaku. Chvílemi se usadili domácí, chvílemi soupeř a pálili ostrými. Oba gólmani se ale tasili s výbornými zákroky, a tak to bylo až do konce druhé třetiny.

Hradečtí se vzchopili a srovnali

Třetí třetina se začala vyrovnávat. Hostům se nepodařilo využít nabídnutou početní výhodu. Ve čtyřicáté třetí minutě se Kubiesa ocitl sám před hradeckým brankářem, avšak jeho betony včas střele zabránily. A ve čtyřicáté čtvrté minutě pak došlo k vyrovnání, když Tomáš Hora unikl třineckým hráčům a prostřelil z levého kruhu Milotu – 1:1.

Hráči se lvem na hrudi mohli skórovat podruhé, když vzápětí Žaba vystřelil od modré a Milota nic neviděl. Naštěstí pro domácí se ale rychle zorientoval a střelu chytil. V průběhu utkání se dorostenci Mountfieldu zlepšili a dostali se k více šancím. Velká akce vyplula necelých pět minut před koncem, když Milota čelil několika střelám, ale všechny zmařil. Závěr třetiny byl neskutečně vyhrocený a Oceláři dokonce trefili dvě tyčky!

Domácí rozhodli z přesilové hry

Rozhodnout tak muselo až prodloužení. Oceláři útočili a usadili se v obranném pásmu soupeře. Hosté následně faulovali a domácím byla nabídnuta přesilovka, celkově se jednalo teprve o třetí početní výhodu utkání. Před Kasalem se nastolilo neskutečné temno. Oceláři tlačili a doráželi, což nakonec přineslo dračí ovoce. Matěj Kubiesa našel volnou skulinku a puk dotlačil za Kasala – 2:1p.

Excelentní zápas z obou stran. Byl to takový, jak se říká, play off hokej. Jsme rádi, že jsme na konci byli šťastnější, ale myslím si, že jsme si vedli velice dobře a důrazně. Možná jsme měli i trochu větší převahu. Hlavně jsme rádi, že to byl výborný zápas. Každá chybička může rozhodnout a my se k tomu postavili dobře.