čt 29.7.2021 | Jakub Štěrba, Daniel Krátký

Prohra na začátek přípravy. Dorostenci padli v Plzni 2:4

Dorostenecký výběr Mountfieldu HK v úvodním přípravném duelu nestačil na plzeňskou Škodovku a na západě Čech podlehl 2:4. Svěřenci Václava Pánka sice v úvodním duelu přípravy zvládli dvakrát srovnat, a to zásluhou Samuela Šinkovského a Jaromíra Síly, jenže soupeř dokázal ve třetí dvacetiminutovce odskočit a tím také rozhodnout. Další přátelský zápas čeká dorost 5. srpna, kdy pod Bílou věží přivítá Liberec.

Úvodní dějství nabídlo branky na obou stranách

Úvod prvního přátelského zápasu byl od obou mužstev opatrný, brankáři dlouho čekali na první střelu. Tu nakonec vyslali jako první Plzeňští, ti navíc ve třetí minutě dostali po faulu kolenem početní výhodu, brankář Kasal ale svůj tým podržel. Nestačil až v sedmé minutě na ránu Adama Benáka, na kterého hosté u pravé tyče zcela zapomněli. Hosté s Plzní srovnali krok krátce za polovinou první třetiny. V situaci dvou na jednoho našel Pavlík před brankou volného Samuela Šinkovského, který následně dokázal prostřelit Jansu.

Škodovka si mohla vzít zpět ztracené vedení zásluhou Denise Řehoře, k němuž se na ose hřiště třikrát odrazil vyražený kotouč, ale ani z jedné rány brankáře Hradce nepřekonal. Ke konci první periody vzal zodpovědnost v situaci dvou na jednoho domácí Pittr, Jan Kasal však včas zasáhl svou vyrážečkou.

Druhé dějství? Bez branek

Druhou dvacetiminutovku odšpuntovala velká příležitost Škody, Josef Eichler našel před brankou zcela volného Marka Hořejšího, fantasticky se proti jeho ráně ale přesunul hradecký Kasal. Plzeň pokračovala v tlaku a držela více puk. V další šanci se ocitl Řehoř, ale mířil pouze doprostřed brány. Záhy domácí dokonce překombinovali situaci tří na jednoho.

V polovině zápasu se změnili na obou stranách gólmani a jako první musel do akce hostující Mrázek. Ve druhé třetině nakonec branka nepadla, protože velkou šanci nevyužil ani Matyáš Beran. Ten zůstal sám na ose hřiště po přihrávce od zadního mantinelu, Mrázek se proti jeho střele vyznamenal.

Třetí třetina pro domácí

Čeho se diváci nedočkali v prostředním dějství, přišlo hned na úvod toho třetího. Adam Jiříček napřáhl na modré čáře a jeho pokus za záda hostujícího gólmana usměrnil Marek Hořejší. Stejně jako v první třetině, ani tentokrát se domácí neradovali příliš dlouho. Fiala ještě slibnou příležitost nevyužil, o půl minuty později už ovšem za Mečla dostal puk Jaromír Síla, jenž srovnal. Překlopit vývoj na svou stranu mohli hosté v následující minutě, kdy dostali možnost početní výhody, jenomže nakonec to byli oni, kdo mohl inkasovat. Aleš Hofrajtr však z levé strany trefil pouze tyč.

Hezký hokejový moment přišel krátce před polovinou třetí dvacetiminutovky. Adam Benák se s pukem prodral až před brankáře, kterého bekhendovou kličkou sice nepřekonal, ve správný čas na správném místě byl ale Marek Hořejší, jenž poté puk dovezl do opuštěné klece. Definitivu plzeňského vítězství dal tři minuty před koncem Jakub Hromádka, který Mrázka prostřelil z levého kruhu. Dorostenci zpod Bílé věže tak v prvním přátelském duelu padli 2:4 v Plzni.