so 7.10.2023 | Štěpán Navrátil, Eva Šafranková

Proti Olomouci kanonáda! Dorost rozdrtil Moru 8:0 a vede skupinu

Na Kohouty Mountfield v této sezoně umí. Po 31 dnech se tyto dva celky střetly znovu a z vysoké výhry se opět radovali Hradečtí, kteří se již po 45 vteřinách ujali vedení a to postupně i díky třem využitým přesilovkám navýšili na 5:0. Ve druhé třetině chtěli Hanáci se skórem něco udělat, to se jim však nepovedlo, naopak hosté přidali další tři góly. V závěrečném dějství už žádná další branka nepadla. Východočeši si vedení 8:0 pohlídali, zaznamenali páté vítězství v řadě a Marek Záruba slavil druhé čisté konto v tomto ročníku. Díky tomu se také Lvi dostali do čela tabulky skupiny B.

Již v samotném úvodu se rozjetý Hradec prezentoval aktivní hrou. V úvodní minutě přihrál Vítek po vyhraném buly Karlu Studnickému, jenž tvrdou ranou otevřel skóre. Z asistenta se po chvíli stal střelec. V přesilové hře si totiž Tobiáš Vítek sjel nehlídaný na zadní tyč, odkud zakončil do odkryté klece. Snížit mohl v oslabení Krásny, jenže jeho nájezd vychytal připravený Záruba, a tak si slovo znovu vzali hosté. Ondřej Páleník si najel pro přihrávku mezi kruhy a těsně nad betonem zakončil na zadní tyč. O necelou minutu později vypálil po vyhraném buly přesně Daniel Pavlík, ještě před sirénou využil Hradec zásluhou Jaroslava Vondrušky už třetí početní výhodu.

Po chybě v rozehrávce Východočechů upláchl podél mantinelu sám Minář, jenže ranou do vzdálenější šibenice Zárubu nepřekonal. Další přečíslení už rozjížděli Sekanina s Brymem, ale o kotouč přišli a z rychlé akce na druhé straně skóroval Martin Václavíček. Moře rozhodně šance nechyběly, i po přihrávce Navrátila na volného spoluhráče však zůstal Záruba nepřekonán. Po druhé trefě Ondřeje Páleníka v utkání unikl osamocený Brym, jenže nestačil zakončit dostatečně brzo a z velké blízkosti už gólmana Mountfieldu nedokázal propálit. Ještě před koncem periody vznikl před domácí klecí zmatek, v němž se nejlépe zorientoval dorážející Filip Brzák.

Olomoučtí ani za nepříznivého stavu nic nevzdávali a hnali se směrem na Zárubu. Po rychlé ráně jednoho ze spoluhráčů dorážel kotouč Sekanina, jenže i proti němu se hostující maskovaný muž zaskvěl. Až do samotného závěru už žádná branka nepadla, a tak si tři body z Hané odvezli Východočeši.