čt 14.3.2019 | Vladimír Vykoukal, Klára Petrásková

První bod, přesto porážka. Junioři v Liberci bojovali, padli v nastavení

S nulou na kontě juniorka sezónu nezakončí, v Liberci totiž statečně vzdorovala Tygrům a dovedla klání až do nastaveného času. Severočeši pálili ze všech možných i nemožných pozic, z padesátky ran se ale ujaly jen dvě. Ta druhá navíc až v prodloužení, a tak Lvi díky přesilovkové trefě a bojovnosti vyválčili alespoň bod.

Hradecké držel gólman, Tygři se ale prosadili

Tygři vstoupili do zápasu lépe, už ve třetí minutě mohl otevřít skóre Šafařovský, který dorážel střelu Hampla, Vacek však proti němu dobře vystavil svůj beton. Zanedlouho musel hradecký gólman opět zachraňovat svůj tým, když po pěkné nahrávce Šeligy pálil z mezikruží Cikhart. Vzápětí předvedl pěknou individuální akci Rychlovský, jenž se dostal až před Vacka, ani jemu se však brankáře hostí překonat nepodařilo.

Poté se přihlásili ke slovu i hosté. Jirásek obešel jednoho z libereckých obránců a z nebezpečné pozice před Paříkem orazítkoval tyč liberecké branky. Vzápětí se na druhé straně v dobré pozici před Vackem ocitl Rychlovský, jenže ani on skóre zápasu neotevřel. Následně si domácí zahráli zvýhodněnou přesilovku pět na tři, nicméně Vacek dělovky Teplého a Kunsta pochytal. Liberečtí však přeci jen hradeckého gólmana před koncem třetiny překonali. Necelou minutu před sirénou si Adam Charvát najel až mezi kruhy a střelou zápěstím odčaroval brankářovo kouzlo – 1:0.

Přesilová hra přinesla vyrovnání skóre

Hned v úvodu druhé třetiny mohli Severočeši svůj náskok navýšit, když se Žůrek objevil sám před Vackem, branku však těsně minul. To mohlo Tygry mrzet, protože ve 25. minutě šel na trestnou lavici Drábek a Hradec přesilovku využil. Z mezikruží propálil Paříka Jaroslav Kašpar – 1:1. Vzápětí si mohli domácí vzít vedení zpět, před Cikhartem už zívala prázdná branka, jenže mu puk přeskočil přes hokejku a v následné skrumáži se lépe zorientovali hosté.

I nadále byli Tygři na ledě více vidět, hradecký gólman ale předváděl skvělé zákroky a držel svůj tým ve hře. Zuby si na něm vylámal i Šír, kterého nahrávkou pěkně našel Najman. Do konce třetiny už branka i přes velké množství šancí nepadla a oba týmy tak šly do šaten za vyrovnaného stavu.

Férové gesto a třetina bez branek

V úvodu poslední dvacetiminutovky si vybral svou slabší chvilku gólman hostí, když špatně odhadl situaci a pozdě vyjel z branky, jenže Chrtek trefil pouze tyč poloodkryté branky. Následně se do dobré příležitosti dostal Najman, kterého zpoza branky našel Aubrecht, z bezprostřední blízkosti však hradeckého brankáře nepřekonal.

Tygři byli i nadále lepší, Vacka však ne a ne překonat. Obrovskou šanci měl Teplý, který vystihl rozehrávku hostí a jel sám na branku, prostor mezi třemi tyčemi ale přestřelil! Pět minut před koncem třetí části byl vyloučen hradecký Pěnčík a následně chtěl rozhodčí poslat hosty do tří, liberecký kapitán Šafařovský však předvedl skvělé gesto fair play a odvolal trest na svou osobu. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, rozhodnout tak muselo prodloužení.

Nastavený čas využili lépe domácí

V něm byli nakonec šťastnější Tygři. Po třech minutách našel Rychlovský zpoza branky Jana Šíra, jenž z bezprostřední blízkosti poslal kotouč do šibenice – 2:1. Východočeši si tak první triumf ve skupině E sice nepřipsali, na bodový účet však zapsali alespoň jeden bod.