čt 2.11.2017 | Adam Joska, Klára Petrásková

První juniorské derby pro soupeře. Hradec nestačil na Dynamo v prodloužení

První východočeské derby sezóny načali hradečtí junioři výborně a dvěma slepenými góly vedli v 11. minutě už 2:0. Jenomže Pardubice se nenechaly rozhodit, zabraly a krátce po polovině třetí třetiny byly ve výhodě jednobrankového náskoku. Všechny body svému největšímu rivalovi ale Lvi odmítli dát, dorovnali krok a duel pokračoval prodloužením. V něm byli úspěšnější hráči Dynama, kteří nakonec po nepříznivém začátku získali cennou výhru 4:3.

Na slepené hradecké góly Dynamo rychle zareagovalo

Po vyrovnaném začátku zápasu Hradec Králové v 10. minutě využil hned svou první početní výhodu, Hnik nabil na modrou čáru Pohlovi, jenž vypálil příklepem a kotouč ještě mírně tečoval mezi betony Jánského dobře clonící Patrik Mašín – 0:1. O 46 vteřin později hosté navýšili své vedení, po přihrávce od Gaspara překonal pardubického brankáře Jakub Hašek – 0:2.

Ale netrvalo dlouho a Dynamo snížilo na rozdíl jediné trefy, ve 12. minutě využil přesilovku i na domácí straně Jan Černý, jenž se dostal s pukem až před Bartozela, který si nepohlídal místo mezi svými betony, kam Černý z bezprostřední blízkosti poslal kotouč – 1:2. Ještě v závěru třetiny si Mountfield vytvořil tlak, dělovku od modré vyslal Jonáš, ani poté se dorážejícím hostů ležícího Jánského nepodařilo překonat.

Pardubice stáhly manko z první třetiny

V polovině druhé části mělo Dynamo minutu a padesát vteřin k dispozici početní výhodu pěti proti třem, jenže tu k vyrovnání nedokázalo využít. Pardubickou chybu na obranné modré nezužitkoval Hašek, jenž samostatný únik na Jánského v gól neproměnil. Na začátku 34. minuty se Pardubice radovaly z vyrovnání, Hoskovec objel s pukem branku a u pravé tyčky našel svou přihrávkou volného Dominika Duška, který zprvní zakončil nad beton Bartozela, který neměl šanci se celý přemístit – 2:2.

Domácí se mohli ještě ve druhé třetině, když byli aktivnější, ujmout vedení, jenže to se jim nepodařilo. Mertova střela ihned po buly se otřela o brankovou konstrukci, akci dvou na jednoho zakončenou Duškem po přihrávce od Hoskovce vychytal Bartozel.

Bod hostům vystřelil Martin Hejna v 58. minutě

Na začátku třetí části vyrazil Jánský střelu z mezikruží betony, Matějček byl ve slibné šanci, jenže z dorážky netrefil odkrytou část branky. V 52. minutě se Pardubice prosadily v oslabení a otočily vývoj utkání ve svůj prospěch. Zaváhání hradecké obrany využil Václav Zídek, který si svým napadáním vybojoval puk. Jeho první střelu sice Bartozel dokázal vyrazit, ale na bezprostřední dorážku už nestačil – 3:2.

Pochobradský připravil dobrou šanci pro Štefku, kterému po kličce obránci nahrál do předbrankového prostoru, jenže on zakončil pouze do betonu gólmana. Dvě minuty a jednu vteřinu před třetí sirénou vyrovnal Martin Hejna, který unikl pardubický obraně a po bekhendovém blafáku poslal kotouč pod horní tyčku – 3:3.

Bonusový bod a první výhra v derby pro domácí

O vítězi se rozhodlo až v prodloužení, první velkou šanci domácí nedokázali využít. Martinec vystihl přihrávku soupeře, nahrál do jízdy na levou stranu Štefkovi, který mu puk vrátil zpět na druhou stranu, jenže Martinec trefil jen brankáře. Rozhodující trefa přišla až v čase 62:47, Pochobradský se snažil brankáře přelstít bekhendovou kličkou, což mu sice nevyšlo, ale ke kotouči se dostal Václav Zídek, který ho poslal do odkryté části branky – 4:3.

Miroslav Řehák (Mountfield HK):
Setkali jsme se s týmem, který měl stejně bodů. V Pardubicích jsme chtěli bodovat a utkání se pro nás začalo vyvíjet dobře, rychle jsme se dostali do vedení 2:0. Po našich chybách jsme ale bohužel vedení ztratili a v po hrubé chybě navíc dostali gól na 3:2. Nám se poté povedlo vyrovnat a zápas šel do prodloužení, což se nám stává docela často. Inkasovali jsme gól prakticky do prázdné brány, což se nemá stát. Kluci bojovali, chyběli nám ale někteří zranění hráči. Za bod jsme nakonec rádi.