pá 29.10.2010 | Martin Voltr

První lajna vystřílela staršímu dorostu výhru

V zápase devatenáctého kola přivítali hradečtí starší dorostenci Havlíčkův Brod, s nímž letos vyšli už dvakrát naprázdno. Na první gól se čekalo až do třicáté minuty a jeho autorem byl nejproduktivnější hráč domácích Marek Frk. Hosté sice v přesilové hře srovnali, ale Hradec získal zpět vedení dvěma zásahy taktéž v přesilovkách. U obou byl opět Frk a bilancí 1+2 se v pátečním podvečeru mohl pochlubit také jeho spoluhráč Ondřej Vlček. První hradecká formace tak zařídila výhru v poměru 3:1, která byla už šestou v řadě a Východočeši se po ní posunuli na druhé místo tabulky.

V Hradci Králové se začalo hrát až od druhé třetiny. V té první totiž nudný hokej nepřinesl absolutně nic vážného. Přesto měli blízko ke gólu Havlíčkobrodští, to by ale musel Kuchta v tutové šanci mířit přesně.

Po změně stran ale domácí vstoupili na led jako vyměnění a záhy se málem radovali z branky. Ve 25. minutě ale Fučík odolal jak střele Bartoně, tak velkému závaru na jeho brankovišti. S výsledkem se tedy poprvé hýbalo až o dalších pět minut později. Za svou aktivitu byli odměnění královehradečtí dorostenci. Přesně do pravé šibenice totiž mířil Marek Frk.

Ihned po úvodní brance ale Hradec za faul Dostálka museli bránit a nabídnutá přesilovka nastartovala hostující tlak. Střele Žemličky ještě Pavelka odolal, na dělovku Václava Pecena od modré už ale neměl nárok.

Jenže brankové hody neměly konce a následoval naprosto stejný scénář i na druhé straně. Čtyřiadvacet vteřin po vstřelené brance zamířil na trestnou lavici Jiří Novotný a Hradečtí nabídnutou přesilovku přetavili ve své znovuvedení. Od modré čáry propasíroval puk do sítě Marek Červený.

Jeho branka se později ukázala jako vítězná. Hosté totiž kromě šance Račanského v 50. minutě vůbec nic zajímavého nevymysleli, navíc ještě předtím potvrdil královehradecké vítězství přesilovkovou dorážkou Ondřej Vlček. Aktivnější a nebezpečnější Hradec tak zaslouženě dokráčel ke třem bodům.