Zápasy mládeže
pá 25.11.2022 | Šimon Zemánek

První nadstavbový duel Lvům nevyšel. Dorost podlehl Varům 2:5

Zápasové menu

Svěřenci Václava Pánka mají za sebou první utkání v rámci nadstavby. To se jim však nepovedlo. V první třetině byli hosté jasně lepší a zaslouženě vedli 2:0. Lvi se ve druhé části zvedli, avšak znovu inkasovali dvě branky. Adam Novotný ještě v závěru periody snížil na 1:4. V úvodu poslední dvacetiminutovky vykřesal naději Vojtěch Aschenbrenner, avšak hosté přidali pátou branku, a potvrdili tak svou výhru. Další klání čeká hradecké mládežníky v sobotu, pod Bílou věž přijede Plzeň.

Úvodní dějství v režii hostů

Do utkání vlétli lépe Západočeši, když se hned první minutě dostali, díky špatné rozehrávce Mountfieldu, do slibné pozice. Nakonec však Meišner zasahovat nemusel. Vzápětí si hosté zahráli přesilovku, kterou zanedlouho zužitkovali. Jakub Galnor našel zpoza brány volného Matěje Zemana, jenž se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před brankou a otevřel skóre. Energetiky branka nabudila a i po ní byli nebezpečnějším týmem. Východočeši měli nadále velké problémy v rozehrávce, a až na pár výjimek se do výraznějších možností nedostávali.

Aktivní Karlovarští tak navýšili svoje vedení. Ve středním pásmu se kotouče zmocnil David Poisl, který se zcela sám vyřítil na hradeckou klec. Nejprve naznačil bekhendový blafák, poté si puk přehodil zpátky na forhend a zavěsil puk do horních pater branky. Na to se vzpamatovali také Hradečtí, kteří dostali možnost korigovat skóre v početní převaze. Dominik Pavlík se po pěkné individuální akci ocitl až před karlovarskou klecí, jenže zblízka nastřelil vnější tyč. Záhy se k nebezpečné dorážce dostal také Vojtěch Aschenbrenner. Na jeho nebezpečný golfák se ale Adam Ebenstreit stačil přesunout a vyrazit ho. První dějství tak hosté ovládli 2:0.

Třígólová druhá třetina znovu patřila Karlovarským

Domácí do druhé části vstoupili aktivně, což mohlo vést ke snížení. Nejproduktivnější Lev - Dominik Pavlík našel v přesilovce nejprve Štěpána Černého, následně i Vojtěcha Aschenbrennera. Ani jeden projektil v hostující kleci neskončil. Vzápětí Adam Novotný ke skórování vybídl před brankou nikým nehlídaného Matěje Hájka. Hradecký forvard však vypálil pouze doprostřed branky, a tak si Adam Ebenstreit hravě poradil. Energetici poté ubránili oslabení a byli za to odměněni. Kryštof Dyk centroval do prostoru mezikruží, kde stál volný Matěj Zeman, jenž ze vzduchu plácl do puku a ten zapadl mezi Meišnerovy betony.

To však nebylo všechno,za 32 sekund se však stav utkání měnil znovu. Vít Záhejský ze strany ujel na branku domácích a přízemním projektilem zvýšil náskok Západočechů už na 4:0. Zároveň tak z branky vyhnal Samuela Meišnera, jehož nahradil Vojtěch Petřík. Lvi se vzápětí nadechli, avšak žádná z nadějných příležitostí nebyla využita. To se změnilo až v závěrečné minutě prostřední periody. Přesilovku pohotově využil, po skvělé nabídce od aktivního Lukáše Krále, na kruhu volný Adam Novotný - 1:4.

Energetici potvrdili své vítězství

Netrvalo dlouho a Lvi si zahráli přesilovku, jenž dopadla úspěšně. Adam Ebenstreit pouze vyrazil střelu od modré čáry. Následně puk zůstal ležet na čáře, než ho nadvakrát do branky dotlačil Vojtěch Aschenbrenner - 2:4. Zanedlouho už to ale bylo znovu o tři branky. David Poisl dostal puk do sítě úspěšnou dorážkou střely Viktora Wardase, když dokázal zvednout kotouč nad beton ležícího Petříka. Skórovat mohli vzápětí klidně také domácí, Patrik Hendrych však bekhendem z dobré pozice netrefil odkrytou branku.

Hradečtí záhy přežili tlak soupeře a znovu si vypracovali zajímavé možnosti. Ty však kvůli častým nepřesnostem a špatné koncovce přesnou trefou nekončily. V závěru se po kvalitní nabídce od Josefa Janečka ocitl Jiří Klíma úplně sám před svatyní Energetiků. Měl spoustu času, několik sekund vymíchával soupeřova gólmana, jenž však nakonec zakročil betonem a blýskl se tak skvělým zákrokem. V úplném finiši duelu trefil Adam Novotný pohotovou ranou z kruhu Ebenstreita do masky. Východočeši tak v prvním nadstavbovém mači podlehli Karlovým Varům 2:5.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 1 0 1 -1 0
Tadeáš Burda 0 0 0 -1 0
Štěpán Černý 0 0 0 -2 0
Oliver Forejtek 0 0 0 -1 0
Matěj Hájek 0 0 0 -1 0
Patrik Hendrych 0 0 0 -1 0
Josef Janeček 0 0 0 -1 0
Jakub Jón 0 0 0 -1 0
Jiří Klíma 0 0 0 -1 0
Lukáš Král 0 1 1 -2 0
Marek Mráz 0 1 1 -2 0
Adam Novotný 1 0 1 -2 4
Ondřej Páleník 0 0 0 -1 0
Dominik Pavlík 0 0 0 -2 0
Filip Samek 0 0 0 -1 0
Tobiáš Vítek 0 0 0 0 0
Matěj Voděracký 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Samuel Meišner 29 16 4 12 75,00 0 0
Vojtěch Petřík 31 18 1 17 94,44 0 0

Ohlasy k utkání