so 18.9.2021 | Natálie Poláčková, Daniel Krátký

První porážka v sezóně. Dorostenci padli v Jihlavě 1:4

Dorost pod vedením kouče Václava Pánka bral v předchozích třech duelech pokaždé vítězství, první porážka nakonec přišla na ledě silné Dukly Jihlava. Aktivnější mladíci z Vysočiny jednoznačně svého soupeře přestříleli 50:20 a zvítězili 4:1. Jedinou branku královéhradeckého celku zaznamenal Lukáš Král, ten se prosadil v novém ročníku extraligy dorostu už pošesté.

První dějství branku nenabídlo

V první třetině bylo k vidění několik šancí na každé straně. Oba brankáři se rozhodli, že ani jednu z nich za svá záda nepustí, a ačkoliv už to několikrát na gól vypadalo, tak do branky se kotouč nedostal.

Velkou šanci na úvodní branku dostal po hradeckém faulu při trestném střílení Tobias Chlubna, ale jeho střela skončila jen na zadním plexiskle. Na druhé straně měl velkou příležitost k otevření skóre obránce Tadeáš Burda, ale jeho pokus Černý vyrazil.

Po čtyřiceti minutách stále nebylo jasno

Druhá třetina nabídla branky na obou stranách. Již v první minutě prostřední dvacetiminutovky otevřel skóre zápasu Adam Veselský, jenž po skvělém zakončení překonal Kasala v brance Mountfieldu – 1:0.

Na srovnání nemusel Hradec Králové čekat dlouho. O sedm minut později se prosadil svým šestým gólem v sezóně Lukáš Král – 1:1. I přes velké množství šancí ani na jedné straně další branka nepadla a do závěrečné periody se týmy přesunuly s nerozhodným výsledkem.

Jihlavští rozhodli třemi brankami

V poslední třetině zápasu měla jednoznačně navrch jihlavská Dukla, která dokázala během dvou minut vsítit dva góly. První z nich vstřelil po zmatku před bránou Andrej Klapica – 2:1. Za minutu a pět sekund dokázal skórovat i Hynek Peš, který se trefil po přihrávce Adama Topola – 3:1.

Několik minut měly kotouč na hokejkách oba týmy, ale Jihlava nedovolila Hradci dostat se do větších šancí. Následně se v 54. minutě k puku dostal Kevin Coufal, který zvedl přihrávku před bránu, kde stál Andrej Klapica, který dokázal zvednout hokejku přesně tak, aby puk tečoval mimo dosah Kasala – 4:1. Dorostenecký celek Mountfieldu tak utržil první porážku v sezóně. V Jihlavě padl po výsledkově nepovedené třetí dvacetiminutovce.

První třetina byla taková oťukávaná z obou stran. Ve druhé třetině po našem gólu bylo otázkou, jestli se stav srovná, nebo odskočíme o dva góly. Bohužel pro nás Hradec dokázal srovnat. V kabině jsme si k tomu něco řekli a kluci to pochopili. Třetí třetinu jsme po zásluze vyhráli 3:0 a zvítězili.