čt 13.2.2020 | Jan Kousal, Klára Petrásková

První výhra v Superpoháru. Junioři venku těsně udolali Liberec

Skvělý vstup vystřídala méně povedená pasáž, to ale Východočechy nerozhodilo. Přestože Tygři za šest minut smazali hradecký tříbrankový náskok, byli to Lvi, kdo si v novém turnaji připsal první výhru. Rozhodující gól vstřelili ve 46. minutě a těsné vedení 4:3 už nepustili.

Východočeši vstoupili do klání rychlou trefou

Poprvé se skóre zápasu měnilo už po šestadvaceti vteřinách hry. Hradecký Vojtěch Síla dostal kotouč ideálně mezi kruhy a i s přispěním teče jednoho z bránících hráčů Liberce poslal Východočechy do vedení – 0:1.

Tygři poté na chvilku ožili, svou snahu ale nedokázali vyjádřit gólově, a tak přišel trest. Mountfield totiž krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky udeřil v početní výhodě, když po nedůrazu Libereckých v předbrankovém prostoru a sérii dorážek skóroval Petr Poppel – 0:2.

Liberec se zvedl a dotáhl skóre

V úvodu druhé třetiny Mountfield pokračoval v soustředěném výkonu a záhy navýšil vedení. V dvojnásobné početní výhodě našel Poppel Petra Moravce a ten se nemýlil – 0:3. V pokračující přesilovce se ale hradecký náskok začal hroutit. V oslabení totiž Jan Hampl odčaroval Dvořákovo kouzlo a načal tím velkou stíhací jízdu Bílých Tygrů – 1:3.

Jen o pár momentů později už to totiž bylo jen o gól. Šafařovský vyhrál buly na Filipa Jansu a ten nezištnou ranou překvapil Dvořáka. Když potom Benjamin Vomáčka zakončil svůj samostatný únik nechytatelně do horního růžku, běžela teprve 30. minuta a bylo srovnáno – 3:3.

Lvi rozsekli duel ve 46. minutě

Na další a zároveň rozhodující branku si diváci ve Svijanské aréně museli počkat až do začátku třetí části. Po zaváhání Šíra na hraně útočného pásma ujeli hosté do brejku, Marek Tecl si vyměnil kotouč se Sílou a pod padajícím Čajanem prostrčil kotouč za brankovou čáru – 3:4.

Hokejisté z Podještědí se potom marně snažili o vyrovnání. V závěrečné power-play dokonce trenérský štáb poslal na led šest útočníků, žádný z nich ale na pozorného Dvořáka nevyzrál, a tak Liberec zaznamenal proti Hradci těsnou porážku, naopak Lvi si připsali první výhru v DHL Superpoháru!

Dalibor Ďuriš 0 0 0 -1 0