Zápasy mládeže
po 18.3.2024 | Michal Pospíšil, Tomáš Prodělal

První zápas pro Dynamo. Dorost padl v prodloužení 3:4

Zápasové menu

Svěřenci Jiřího Janouška mají za sebou první čtvrtfinále, ve kterém se jim nepovedl úvod a brzy prohrávali, avšak zásluhou Patrika Hendrycha a Davida Šichana skóre otočili. Dynamo začalo tlačit a jen díky fantastickému Marku Zárubovi vedení stále přetrvávalo, nakonec se ale rozplynulo, a tak musel Hendrych druhým gólem poslat mač do prodloužení. V tom byli šťastnější Pardubičtí, kteří si připsali první bod.

Už po dvou minutách mohlo jít Dynamo do vedení, Macek si potáhl puk do slotu, ale trefil připraveného Zárubu. V šesté minutě po vypršení trestu vybídl domácí Drábek na druhé straně v tandemu Ondřeje Rumla, proti kterému se hradecký brankář stačil rychle přemístit. V 11. minutě už Pardubice přetavily svoji aktivitu ve vedení, když puk do jízdy dostal Tomáš Rolinek a střelou mezi ruku a tělo překonal gólmana – 1:0. Jako by to ale Dynamo ukolébalo, protože po faulu Řehořka bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil Patrik Hendrych, jenž svižnou střelou mezi betony překonal Tuláčka – 1:1. Rázem byli hosté ve hře, což využili k další brance ještě před první pauzou. V přečíslení dostal puk David Šichan, který dokonale trefil pod horní tyč – 1:2.

Ve 25. minutě téměř těžil z další obranné ztráty domácích Páleník, v poslední chvíli mu ale puk sklouzl mimo nebezpečí. Varování to však nejspíš nebylo dostatečné, protože Tuláček musel vytáhnout další dva zákroky, kdy zejména ten druhý byl naprosto klíčový, protože vykopl puk přímo z brankové čáry! Za minutu a půl zvonilo za Zárubou, když hned z buly vypálil Mikeska do tyče. Následovala zvýšená aktivita Dynama a byl z toho další zásah konstrukce, když si ve skrumáži před bránou přitáhl puk na hůl Drábek, jenž z otočky trefil vzdálenější tyč. A hned v dalším střídání stálo při hostech znovu štěstí. Po úniku Sekaniny puk vyplaval znovu před Mikeskou, který tvrdou střelou zasáhl buď znovu brankovou konstrukci, nebo zasáhl Záruba koncem hole.

Ve 45. minutě Dynamo tlačilo, po střele Rumla se puk zvláštně zasekl na brankové čáře a poté ho Záruba dokázal přikrýt. Na další akci už ale byla hradecká obrana krátká a Dynamo zaslouženě srovnalo, když si z druhé vlny najel na přihrávku Drábka Tomáš Novosad, který přesnou střelou nedal brankáři nárok zasáhnout – 2:2. V 50. minutě už domácí vedli. Joska se natlačil před bránu, Záruba puk pouze vyrazil a za brankovou čáru ho v pádu dopravil Lukáš Korec – 3:2. Následně se hra postupně vyrovnávala, ale větší šance ani na jedné straně nepřicházely. Až poté srovnal svým druhým gólem v utkání Patrik Hendrych, který možná trochu překvapil Tuláčka, jemuž puk propadl do brány – 3:3.

V základní hrací době se toho už více neodehrálo, proto vše muselo rozseknout prodloužení tři na tři, které mohlo trvat až deset minut. V něm bylo jednoznačně aktivnější Dynamo. Vše vyvrcholilo v 67. minutě, kdy trojice Ruml – Rolinek – Macek ukolébala soupeře v jejich obranné třetině. Macek bránu ve slušné pozici netrefil, poté ale obkroužil bránu Ondřej Ruml, který napoprvé ještě neuspěl, následná dorážka ale skončila za bezmocným hostujícím brankářem – 4:3. Odveta začne přesně z 24 hodin po startu prvního mače.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Oliver Forejtek 0 0 0 -1 2
Filip Frolík 0 1 1 -1 0
Patrik Hendrych 2 0 2 0 0
Jakub Hornych 0 0 0 -1 0
Josef Janeček 0 0 0 0 0
Filip Klíma 0 0 0 -2 0
Ondřej Páleník 0 0 0 -2 0
Jan Pánek 0 0 0 -1 0
Daniel Pavlík 0 0 0 -1 0
David Šichan 1 0 1 0 0
Martin Václavíček 0 1 1 1 0
Radek Vencl 0 0 0 1 0
Tobiáš Vítek 0 1 1 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Záruba 68 53 4 49 92,45 0 0

Ohlasy k utkání

Do zápasu jsme dobře vstoupili, dali jsme první gól. Hra byla od nás slušná na to, že to bylo po týdnu první utkání play off. Soupeř srovnal z trestného střílení na 1:1, to nás srazilo víc, než by mělo. Tam jsme malinko přestali bruslit, možná jsme chvíli v hlavách nebyli tak koncentrovaní. Udělali jsme chybu a z přečíslení šel soupeř do vedení. Pomohla nám přestávka, kdy jsme se trochu zklidnili. Druhou a třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře, ve druhé jsme dali tři nebo čtyři tyčky, takže ten tlak byl velký. Zaslouženě jsme zápas otočili na 3:2, soupeř potom dokázal vyrovnat, takže jsme šli do prodloužení, kde si myslím, že jsme byli aktivnější, měli více šancí a zaslouženě vyhráli.