ne 15.12.2013 | Martin Voltr

Rytíři opět na lopatkách, hradecké Vánoce budou veselé!

Potřetí v sezóně se Mountfield utkal s Kladnem a potřetí zvítězil za tři body, čímž složil reparát za předchozí porážku se Slavií! Trápící se soupeř ze středních Čech byl dalším v dlouhé řadě, který nedokázal najít recept na první hradecký útok a skvělého brankáře. Jiří Šimánek mířil do černého dvakrát, Tomáš Mertl také (i když podruhé do vlastní sítě) a Pavlu Kantorovi scházely jen dvě minuty k čistému kontu. Hradec Králové poslední duel před přestávkou vyhrál 3:1 a všem svým fanouškům nadělil dárek na závěr fantastického podzimu!

Hradečtí trenéři vrátili v Kladně do brány Pavla Kantora, který předchozí duel se Slavií nedochytal. První útok naopak nastoupil ve složení ze třetí třetiny a Lukášem Květoněm na pravém křídle.

Prvních dvacet minut po zásluze bez branek

Žádná přestřelka mezi mátožným Kladnem a defenzivím mužstvem Mountfieldu se očekávat nedala, a podle toho vypadala už první třetina. První menší vzrušení znamenala teč Vladimíra Škody ve třetí minutě, Cháberu pak zajímavou střelou přes chumel hráčů prověřil i Tomáš Rousek. Ve vyrovnané partii se skromně předváděli také domácí, po deseti minutách v přečíslení dvou na jednoho neprotlačil přihrávku na spoluhráče Bajaruns.

Ve druhé polovině úvodního dějství byly na obou stranách k vidění dvě přesilové hry. Ta první kladenská nabídla dva zajímavé průniky po pravé straně, hradečtí beci však obě situace dobruslili a jinak početní výhody vedly jen ke střelám z uctivé vzdálenosti. Jednu takovou Rytíři Pavlu Kantorovi ztečovali, hradeckou jedničku ale stejně nepřekonali. Nedá se říci, že by si kterýkoli ze soupeřů v úvodní části zasloužil vstřelit gól.

Klíčový první gól zařídila nejlepší hradecká letka

Kladno se po přestávce ujalo trochu aktivnějšího tempa, Hradec spíše jen čekal na protiútoky. Namále měl při povedené rotaci, kterou vedl Petr Tenkrát, a sám ji zakončil střelou těsně vedle bližšího růžku. Proti Douderovi už musel skvělým postřehem ramenem zasáhnout Kantor.

Rytíři však vzápětí nevyužili přesilovku a po přelomu utkání do druhé poloviny je Mountfield ve vlastní výhodě vytrestal! Šimánek v přečíslení nahrál do druhé vlny Tomáši Mertlovi, který ještě hledal Deje, ale clonící Kaberle srazil puk mezi betony Chábery do sítě – 0:1!

Domácí hokejisté rázem na obou koncích kluziště znejistěli a soupeři nabízeli šance po chybách v rozehrávce. Jednu vystihl Tomáš Rousek, ve výstroji brankáře ale místo nenašel. Pak se přes váhavou obranu Rytířů zrodila gólovka Vladimíra Škody, ani jeho dlouhá klička však k úspěchu nevedla. Hradečtí sice před sirénou soupeři nabídli další dvě přesilovky, těm ale scházelo hodně.

Kapitán dovezl hradeckou loď do vítězného přístavu

Kladenským hokejistům se však snaha vytknout nedala. V poslední dvacetiminutovce se už tlačili do útoku velkou silou, hned po minutě měl v dohrávané početní výhodě velkou šanci Petr Tenkrát. Hradecké mužstvo ale podržel Pavel Kantor. A to samé platilo i v dalších minutách. Když už ho Tenkrát přece jen překonal, stalo se tak „nádhernou“ fotbalovou placírkou a stav se neměnil.

Ve 48. minutě tak přišla akce, která defakto rozhodla o vítězi. Znovu to byl Jiří Šimánek, kdo rozjel rychlou akci, a když Chábera vyrazil Květoňovu střelu, hradecký kapitán ji bezchybně dorazil do volné části brány – 0:2!

To už byly karty jasně rozdané. Většina ze zbytku zápasu se odehrávala na polovině Mountfieldu, ale Kantor byl opravdu nepřekonatelný. Pak zase přišla krásná akce elitní formace a hřebíček do kladenské rakve! Tomáš Mertl nádherně počkal, až mu Jiří Šimánek najede do gólové pozice, a pak mu narýsoval krásnou příhru. Šimánek prokázal své fenomenální sebevědomí nádhernou forhendovou kličkou a bylo to už 0:3!

Pavel Kantor by si pátou nulu víc než zasloužil. Když ho ale nedokázali překonat jeho soupeři, provedl to za ně dvě minuty hradecký tým… Petr Tenkrát snad hledal od mantinelu spoluhráče, ale před Kantorem byl jen Tomáš Mertl, který si puk nešťastně srazil do vlastní sítě. Hned věděl, že to u svého brankáře nebude mít zadarmo. V konečném zúčtování posledního předvánočního zápasu ho to ale tolik mrzet nemuselo – 1:3.