so 11.1.2020 | Jan Brůna

S Libercem za tři body. Junioři rozhodli 13 vteřin před koncem

Devět vstřelených gólů, z toho pět hradeckých! Junioři Mountfieldu HK se v divokém zápase, který nabídl až 15 vyloučení, takřka po celou dobu přetahovali se soupeřem o skóre. Ještě ve třetí třetině prohrávali 3:4, utkání však stihli otočit dvěma brankami, přičemž ta vítězná padla 13 vteřin před koncem. Domácí tak zapsali druhou výhru v řadě a Liberec porazili i podruhé v sezóně.

Hosté dokázali rychle zareagovat

Domácí vlétli do zápasu po vzoru svých kolegů z A-týmu aktivně a hned od úvodu se snažili usadit v útočném pásmu. To se také brzy přetavilo v první šance, přičemž Tadeáš Pinkas zkusil šikovnou střelou z úhlu zaskočit Daniela Krále, ten však jistě zasáhl. Hradečtí pokračovali v nastolené aktivitě, což dokumentoval rovněž zajímavý pokus Kryštofa Langa, jehož prudká rána prolétla jen kousek vedle pravé tyče.

Hradečtí se nenechali odradit ani úvodní větší šancí hostů a naopak sami udeřili, když využili přesilovou hru. Martin Pěnčík chytře našel v levém kruhu volného Dalibora Ďuriše, který se ranou na vzdálenější tyč do horní poloviny branky nemýlil – 1:0. Liberečtí ale stihli odpovědět za necelé čtyři minuty, když ovládli vhazování v útočném pásmu a Michael Drábek po vyjetí před Tomáše Sajdla procedil puk mezi jeho betony – 1:1. Závěr úvodní periody ještě se sirénou okořenilo hned trojnásobné vyloučení po menší šarvátce u hrazení.

Divoká druhá část nabídla čtyři branky

Hráči zpod Ještědu vlétli do prostředního dějství jako uragán a už po minutě a 10 vteřinách mohli slavit vedoucí branku, přičemž se prosadili při hře 4 na 4. Benjamin Vomáčka si přebral kotouč u pravého kruhu, nabruslil si před Sajdla, šikovně naznačil a jemným šťouchnutím ho po ledě překonal – 1:2. A náskok Tygrů mohl být rázem ještě větší, kdyby Tomáš Trunda po hezkém individuálním průniku mířil přesněji. Ve 28. minutě se navíc ve vlastním oslabením přesným pokusem do šibenice, který ještě škrtl tyčku, předvedl Matěj Morong – 2:2.

Hosty to ovšem mrzet nemuselo, ani ne o minutu později se totiž prosadil znovu Michael Drábek, jenž z mezikruží rozvlnil síť střelou po ledě a bylo to 2:3. Po nevybíravém zákroku na Moronga byli diváci svědky velice nevídané situace, když rozhodčí nadskočil, aby se vyhnul kotouči, z kapsy mu však zároveň vypadl telefon. Lvi se nadále drželi naordinované taktiky a zasypávali Krále množstvím střel. Tu Morongovu ještě mládežnický reprezentant skvěle polapil, následný projektil Jakuba Naara už ne. Mladý bek měl totiž snadnou práci, když uklidil puk do poloodkryté svatyně – 3:3.

Hradečtí rozhodli 13 vteřin před třetí sirénou

Start poslední třetiny se nesl ve velkém stylu a Liberec prožil snový vstup. Už v čase 40:36 totiž jeho hokejisté předvedli pohlednou akci, přičemž Filip Jansa nahodil na kasu kotouč, kterému ještě chytře změnil dráhu Jakub Šedivý – 3:4. Východočeši pokračovali v aktivní hře a donutili soupeře k chybám; jednu z nich vyrobili Tygři ve středním pásmu a Vojtěch Síla vyslal do samostatného úniku Petra Poppela. Kapitán Mountfieldu zkrotil touš a i přes dotek Krále ho dostal do klece – 4:4.

Hráči zpod Ještědu se začali obávat o výsledek, pořádně zvýšili obrátky a Sajdl se musel hned dvakrát činit. Jeden z hostujících obránců se následně ukázal chvályhodným gestem fair-play, když odvolal faul na svou osobu. Liberečtí si však rázem vybojovali dokonce přesilovku 5 na 3, která trvala déle než minutu a půl. V ní nakonec sice slavili branku, ale pouze předčasně. Sudí totiž viděli přestupek proti pravidlům a naopak se mohli radovat domácí. To když v sobotu dvougólový Petr Poppel po nastřelení levé tyčky obkroužil svatyni a po ledě dopravil puk kousek za čáru, což rozhodčí nepřehlédli. Lvi tak po obratu zvítězili těsně 5:4 a Tygry skolili i podruhé v ročníku.

Dalibor Ďuriš 1 0 1 -1 2
Tomáš Janoušek 0 0 0 -1 0
Kryštof Lang 0 0 0 -1 0