pá 19.8.2005 | Daniel Višňák

S ústeckými Lvy se Energetici rozešli smírně

Třicet vteřin zbývalo Energetikům do konce pátého přípravného utkání aby porazili ústecké Lvy, ti však po zaváhání brankáře Svobody při rozehrávce vyrovnali a zápas skončil nerozhodně 3:3. Domácí dostal do vedení už ve 4. minutě milimetrovým zakončením sólového nájezdu Martin Koudelka, hosté však ještě do konce úvodní části srovnali Robertem Kyselou. Ve druhých dvaceti minutách se hra přelévala ze strany na stranu, radovali se však Energetici, úspěšným střelcem byl uzdravený Roman Vondráček. Ve třetí třetině přidali domácí třetí gól Janem Blanárem a vypadalo to na vítězství Energetiků. Ústí ale snížilo osm minut před koncem Davidem Pazourkem a třicet vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnal ve vlastním oslabení Jakub Grof.

V zápase představili hradečtí další novou tvář, kterou je slovenský obránce Martin Labaj, ten má zkušenosti jak se slovenskou extraligou, tak také první ligou - tu hrál minulou sezónu v barvách Bánské Bystrice (jeho statistiky si můžete prohlédnout zde. Na východ Čech přichází tento bek na zkoušku, první zúžení kádru Energetiků se dá očekávat v polovině příštího týdne.

Další přípravný duel čeká hradecké hokejisty příští úterý v Mladé Boleslavi, doma se představí opět za týden v pátek kdy změří síly s Olomoucí.