pá 7.10.2022 | Tomáš Taybner, Klára Petrásková

Samostatné nájezdy pro Boleslav, junioři padli těsně 1:2

Juniorka nevkročila do utkání pravou nohou a už ve čtvrté minutě prohrávala, střelecky bohatý duel už pak ale příliš mnoho branek neokořenilo. Hradečtí srovnali se soupeřem krok na startu druhé části a stav 1:1 vydržel až do konce třetí třetiny. Rozhodovaly nakonec až samostatné nájezdy, v nichž domácí rozhodli dvěma úspěšnými trefami.

Domácí rychle odskočili na rozdíl jedné branky

Bruslaři do zápasu vstupovali jako papírový favorit, neboť jim v tabulce patřilo 4. místo, zatímco Mountfield byl na poslední 14. pozici. Hradec Králové navíc na venkovním kluzišti dosud nevybojoval ani bod. Na první střelu se čekalo až do 4. minuty, až to z pravé strany zkusil Vítek, jehož střelu Kasal viděl a úspěšně zasáhl. Chytil také nahození Němce od modré, ale třetí pokus Bruslařů už zastavit nedokázal.

Po přihrávce Poláka se o to postaral Matěj Gardoň, jenž z vrcholku levého kruhu trefil prostor u pravé tyče – 1:0. V 9. minutě nadělala Voleveckému spoustu práce střela Žaby od modré, puk mu po zákroku vypadl z lapačky, ale boleslavský gólman dokázal následně kotouč rychle přikrýt. Bruslařům se pak nepodařilo využít dvě přesilovky, ačkoliv v druhé z nich byl blízko ke gólu Leden. Ten se dostal ke kotouči na pravém kruhu po hezké přihrávce Gardoně, avšak Kasal předvedl bleskový přesun k pravé tyči a následně i úspěšný zákrok.

Hradečtí se dočkali kýženého srovnání

Východočeši si do druhé periody přenesli zbytek početní převahy, takže se mohli hned od prvních sekund dostat do tempa. Střelu Matěje Beneše zablokoval boleslavský Moravec, Michal Beneš a Havlíček následně branku minuli. I tak se královéhradeckým hokejistům podařilo vyrovnat. Zničehonic se za obranu Bruslařů dostal Petr Moravec, jenž své sólo zakončil přesnou střelou do pravé šibenice - 1:1. Mladoboleslavští chtěli odpovědět v přesilovce, což se málem povedlo Malínkovi, který ze slotu zakončoval rychlou kombinaci hned trojice domácích hráčů, na Kasala však nevyzrál.

O pár minut později v další přesilovce si stejní hráči tuto akci zopakovali, ale výsledek byl totožný – zákrok Kasala. Početní převaha Hradce Králové přinesla střely Idžana, Táborského a Krále, jenže žádná z nich v brance neskončila. V čase 39:13 dostal Idžan touš za brankovou čáru, ale rozhodčí okamžitě rozpažili, neboť se tak stalo po zjevném kopnutí, což pravidla nedovolují. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Poslední třetina nerozhodla, rozuzlení přinesly nájezdy

Ve třetí dvacetiminutovce postupně mizel volný prostor na ledě, přibyla obrovská míra bojovnosti na obou stranách, což přineslo malé množství střel. Ty, které vůbec mířily na branku, oba gólmani dobře viděli, takže ke změně skóre nedošlo. Prodloužení bylo o dost zábavnější. Celé to odstartoval Křepelka, jenž se od pravého mantinelu protlačil k zakončení, které zastavil připravený Kasal. Na druhé straně Voleveckého z pravého kruhu prověřil Král, ani jeho střela gól nepřinesla.

V 62. minutě se na levém kruhu objevil volný Jasečko, jenž se slibné pozice přestřelil. Obětavost prokázal Gardoň, který vyklekl prudkou střelu Boukala. Vlasák pak patnáct sekund před koncem nastaveného času zkoušel vysunout Hradce, který by tak uháněl na Kasala sám, ale domácí forvard přihrávku nedostihl, takže se muselo do nájezdů. V nich se Bruslaři trefili dvakrát, zatímco Hradec ani jednou, a tak dva body nakonec už zásluhou Vojtěcha Poláka zůstaly v Mladé Boleslavi.

Jan Kasal 65 38 1 37 97,37 0 0

Byl to bojovný zápas z obou stran, vyhrát mohl kdokoliv, protože šance tam na to byly. Dobře nám zachytal gólman, v nájezdech jsme pak dali víc gólů než soupeř. Hradec hrál dobře a obětavě, takže byla remíza spravedlivá. Za dva body jsme rádi.