Zápasy mládeže
čt 1.2.2024 | Jan Brůna

Šance více odskočit nevyužita. Junioři podlehli doma Zlínu 2:5

Zápasové menu

Byla to šance na tři body do tabulky a větší zklidnění před dalšími bitvami nadstavby. Ale bude to ještě boj. Junioři doma proti Beranům dvakrát vedli, nicméně Zlínu se povedl parádní obrat z 1:2 na 5:2 a odvezl domů všechny punkty. Zato na Hradecké se tím dotáhla Olomouc, hned v sobotu ale mohou svěřenci Martina Vágnera napravovat právě na Hané.

Hosté přijeli na východ Čech viditelně v dobrém rozpoložení a Hradci na úvod příliš puk nepůjčovali. Jejich snaha se mohla ještě umocnit, když domácí putovali za katr a Berani hráli první přesilovku. V ní Matěj Zavřel nešťastně napálil ranou od modré Adama Bezpalce, který musel na chvíli z ledu. „Chtěli jsme do toho lépe naskočit. Zlín dobře nastoupil,“ ví Štěpán Černý.

Mountfield se pak osmělil a na sebe to vzal Michal Beneš, který kličkami vymíchal obranu, ale pak natrefil jen Marka Uherka. Podobně neuspěl proti zlínskému brankáři ani Černý. V polovině třetiny se i Lvi dočkali početní výhody, v níž měli opět šance Beneš s Černým, ale proti nim stál skvělý Uherek.

V nepřehledné situaci před bránou Vojtěcha Mrázka pak Martin Holba zřejmě sekl soupeře a rovnou putoval do kabiny za trest pět minut a osobní trest do konce utkání. Dlouhou přesilovku však Východočeši nezužitkovali. „Musíme se zlepšit, nebylo to dobré, sotva jsme se dostali pořádně do pásma. Je to velká škoda, mohl to být jiný zápas,“ mrzí nadějného beka.

Jakkoliv úvodní dějství nenabídlo množství šancí, prostřední část byla výživnější již od počátku. Mrázkův beton oprášil hned na startu Martin Vaculík, aby následně Marek Šišák zamířil do tyče. Pak ale otěže převzali Hradečtí a dvakrát měl slibnou možnost Lukáš Pajer. A od poloviny zápasu se začaly dít věci.

Černý vybídl ideálním pasem k teči Adama Novotného a ten v přesilovce poslal puk za Uherkova záda – 1:0. Pak si ovšem domácí obrana nepohlídala Jakuba Čechmánka, jenž ujel a trefil přesně pod víko, čímž srovnal na 1:1. Následně zkoušel teč znovu Novotný, ale tentokrát neúspěšně.

V 36. minutě zaúřadovala posila z Kolína Lukáš Pajer a z vrcholu kruhu propálila Uherka pod horní tyčku – 2:1. Pak přišlo další z řady vyloučení v tomto duelu, kdy Petr Hrdlička musel do kabiny za zásah do oblasti hlavy a krku. Přesilovky chytře využil Adam Laciga a mezi betony poslal kotouč do kasy – 2:2. „Byli jsme lepší, soupeř to rychle tahal nahoru a chtěl brejky. Zápas hodně ovlivnily přesilovky,“ je si vědom hráč s číslem 5.

Do poslední části se tak šlo za vyrovnaného stavu, který ale nevydržel – Marek Šišák vymetl prostor pod víkem a Zlín poprvé v mači vedl. Souhru i poslepu opět potvrdili Černý s Novotným, ale radost z toho nebyla, naopak na druhé straně v přesilovce zaúřadoval Adam Klimek a z mezikruží zamířil ideálně k tyči.

Mountfield to sice zkusil v šesti, ale na zdramatizování už nedošlo, a tak využil Adam Klimek soupeřovy ztráty kotouče a poslal touš do odkryté svatyně, čímž pečetil skóre na 2:5 z pohledu domácích. „Hráli jsme ještě power-play, ale už nebyly síly s tím něco udělat. Byl to zápas o šest bodů, mohla být větší pohoda v kabině, takhle to bude ještě boj,“ uzavírá hodnocení Štěpán Černý.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Beneš 0 1 1 -2 0
Adam Bezpalec 0 0 0 -2 0
Štěpán Černý 0 1 1 -1 0
Matěj Havlíček 0 0 0 0 0
Tomáš Hora 0 1 1 -1 0
Marek Mach 0 0 0 0 0
Adam Novotný 1 1 2 -2 2
Jan Pavelka 0 0 0 -2 0
David Pavič 0 0 0 0 2
Jan Vencl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Mrázek 58 31 4 27 87,10 0 0

Ohlasy k utkání