so 14.12.2019 | Klára Petrásková

Se Spartou za jeden bod, juniorka prohrála v prodloužení

Dvojzápas proti pražským „S“ se juniorům nepovedl podle představ – stejně jako proti Slavii, také se Spartou získali jeden bod. Lvi byli celý duel v pozici dotahujícího celku, svižný mač nakonec dotáhli do prodloužení. V něm ale na Pražany nestačili a podlehli jim 3:4.

Na úvod duelu viděli diváci hned čtyři branky

Ani jeden z celků se se vstupem do zápasu příliš nemazal. Už ve 14. minutě totiž na kostce svítilo skóre 2:2! Vývoj mače začal radostněji pro Spartu, která otevřela konto zásluhou Jakuba Konečného, jenž se trefil kolem přesouvajícího se brankáře. A přesně tři minuty nato navázal na jeho počin Vojtěch Kropáček, který pro změnu rychle využil přesilovku a Pražané vedli už 2:0.

Jenže Hradečtí se nenechali zaskočit a už po 21 vteřinách byla na světě kontaktní branka. Daniel Šedivý využil aktivitu v brankovišti a dorazil do sítě Naarovu střelu – 1:2. Brzy poté si mohli vzít hosté dvougólový náskok zpět, Bláha však od modré čáry nastřelil jen tyč, a tak se slavilo zase na druhé straně. Rána Langa se odrazila od Marka Tecla, od nějž se kotouč snesl zajímavým obloučkem přímo za brankářova záda – 2:2. Aktivní tempo pokračovalo také ve zbývajících minutách, další skórování už ale tentokrát maskovaní muži nepřipustili.

Sparta si vzala úvodní náskok zpět

Prostřední perioda už tak bohatá na góly nebyla. A to i díky tomu, že si brankáři postavili své tyče velmi dobře – ve 27. minutě toho využil ten sparťanský, když mu branková konstrukce pomohla zneškodnit pokus Langa. A další hradecké šance na to, aby se Lvi dostali poprvé v utkání do vedení, na sebe nenechaly dlouho čekat. Na přelomu třetiny si domácí zahráli 24 vteřin v pěti proti třem, výhodu ale nezužitkovali.

A bez využití zůstalo také trestné střílení, které vybojoval faulem na svou osobu Síla. Směrem na branku se pomalu rozjel Sklenář, z pravé strany se ale svou střelou netrefil do vymezeného prostoru. Východočeši své příležitosti neproměnili, naopak sparťané po přestání nepříjemných momentů ano. Sedm vteřin po startu přesilovky vypálil Ondřej Havlín, jenž využil clony před gólmanem a poslal tak před závěrečnou částí hosty do jednobrankového náskoku.

Hradečtí dotírali tak dlouho, až srovnali

Stejně jako v prostřední části, také v té poslední sudí udělili poměrně dost trestů, paradoxně ale tentokrát početní výhody nikdo nevyužil. Tempo hry však zůstalo velmi vysoké a oba celky se snažily jít za svými cíli – Hradec za vyrovnáním a Sparta za navýšením náskoku. Dobré šance ke splnění své vytyčené mety měli domácí právě v nestandardním počtu hráčů na ledě, zakončení ale pokaždé zhatil Cichoň.

Východočeši však pokračovali v tahu na branku a v 52. minutě přišla gólová odměna – po krásné souhře Šedivého, Langa a Dalibora Ďuriše prostřelil poslední jmenovaný hostujícího brankáře a za stavu 3:3 se začínalo od nuly. V závěru třetiny bylo vidět více útočné chuti na hradecké straně, ani Lukačka z hrany brankoviště, ani Pěnčík po sjetí na vrchol mezikruží ale volný prostor netrefili.

V prodloužení uzmuli bod navíc hostující hráči

Jestliže ve třetí třetině byli směrem dopředu aktivnější hráči Mountfieldu, pak v nastaveném čase se naopak karty obrátily. Více útočné hry obstarala Sparta, která mohla rozhodnout už v první minutě, Konečného však skvělou lapačkou vychytal Sajdl. Domácímu brankáři pomohl následně také Šedivý, který odklonil pryč puk letící do odkryté branky, další akci Pražanů už ale východočeská obrana nezastavila. Marek Bláha mířil přesně z prostoru mezi kruhy a přisoudil tak těsnou výhru 4:3 a bonusový druhý bod sparťanům. Mountfield tak poprvé od startu soutěže prohrál druhý zápas po sobě.