pá 28.8.2020 | Jakub Viglaský, Klára Petrásková

Sedm gólů, z toho pět domácích. Dorost vyzrál na Olomouc

Souboj Hradce s Olomoucí sliboval kvalitní podívanou, ta byla také okořeněna sedmi trefami. Hradečtí byli sice od začátku aktivnější na gólové šance, co se ale samotných gólů týká, byli Hanáci v těsném závěsu. Po většinu času se drželi soupeře kontaktní brankou a rozhodnutí přišlo až ve třetí části. V té Východočeši zabrali a aktivnější hrou si vybojovali výhru 5:2.

Mountfield otevřel skóre ve druhé polovině třetiny

Hned ze začátku zápasu hradečtí dorostenci tlačili soupeře a měli možnost si vyzkoušet první přesilovku. Ta ale domácím nevyšla a Olomouc se také dokázala dostat do šance, přečíslení musel zneškodnit Jan Kasal. Lvi však nezůstali pozadu a v další přesilovce mohli zakončovat do prázdné brány, jenže střílejícímu hráči sklouzl kotouč z hole a stav se tak neměnil. A stejný zůstal také po samostatném úniku Lukáše Součka, olomoucký brankář totiž nepustil puk za záda.

Ve 12. minutě už se ale hradecká střídačka radovala. David Brožek umístil střelu z levého kruhu přesně k bližší tyči a gólman Olomouce nemohl s touto šancí nic dělat – 1:0. Olomoučtí se snažili odpovědět na gól svými pokusy, ty však výborně vychytal hradecký gólman. A když už byl překonán, proti ráně Lukáše Stodůlky mu pomohla tyčka.

V gólově bohaté třetině udrželi Lvi vedení

Olomouc doslova vlétla do druhé třetiny a už po osmi vteřinách vyrovnal skóre Dominik Jeřábek, jenže Hradečtí dokázali obrátit zápas zpět ve svůj prospěch již po třech minutách. Pavel Šimek vypálil v přesilovce golfem od modré čáry, a i díky nechtěné teči olomouckého hráče zaplul puk do sítě – 2:1. Jan Gaspar poté mohl v úniku skóre ještě navýšit, jeho bekhendový blafák ale skončil na Kubíkově betonu.

Lvi pak měli obrovské štěstí v 32. minutě, jelikož Lukáš Stodůlka z dobré pozice trefil bližší tyč domácí brány. A když nedali gól hosté, radovali se z něj o pár minut později domácí. Matěj Giesl ukázal skvělou techniku a střelou od pravého mantinelu mířil přesně k delší tyči. Hanákům ale stačilo ke kontaktnímu gólu v závěru dvacetiminutovky pouhých 19 vteřin, protože Jan Tlach dokázal v přečíslení protlačit puk za záda přesouvajícího se gólmana – 3:2.

Hradečtí si výhru pojistili dvěma góly

Olomouc znovu předvedla skvělý vstup do třetiny, ten ale netrval dlouho. Po úniku Nickolase Miškovského, který vykryl Kasal maskou, totiž Hradečtí začali tlačit na pilu a drželi útočné pásmo. Brankář Olomouce David Kubík musel předvést dva fantastické zákroky, kdy chytil střelu před bránou i následnou dorážku. A zanedlouho předvedl další dobrý zásah, když si poradil i se střelou z první.

I přes výborný výkon gólmana Hanáků se však povedlo Lvům dostat puk do brány. V polovině třetiny si v přečíslení vyměnil Matyáš Sláma puk s Janem Gasparem a prvnímu jmenovanému pak stačilo zakončit zpětnou nahrávku do prázdné brány – 4:2. Dorostenci Hradce pak Olomouc už k žádné šanci nepustili, naopak přidali ještě jednu branku, když napotřetí z dorážky dostal puk za brankovou čáru Lukáš Král. Ten stanovil konečný výsledek na 5:2.