čt 16.2.2023 | Tomáš Taybner, Eva Šafranková

Série proher ukončena! Dorost díky obratu zdolal Boleslav 4:1

Dorostencům se podařilo přerušit šňůru čtyř porážek v řadě! V prvním zápase po reprezentační pauze totiž zapsali výhru na ledě Mladé Boleslavi. Ačkoliv Bruslaři otevřeli v šesté minutě skóre utkání, Hradec o deset minut později využil přesilovku a vyrovnal. Lvi následně překlopili utkání na svoji stranu a trefili se ještě třikrát, z toho dvě branky dali ve vlastním oslabení. Východočeši tak i díky dvěma přesným zásahům Vojtěcha Aschenbrennera zvítězili 4:1 a Bruslařům, svému tabulkovému soupeři, odskočili již na rozdíl šesti bodů.

Po jednom gólu na každé straně

Bruslaři na svého soupeře vlétli a už po 23 sekundách nebyli daleko od úvodní branky, když Král předkládal puk před pravou tyč pro Kristka, jehož zakončení dokázal brankář Záruba vytáhnout mimo tři tyče. První formace se ale přesto prosadila, když se při svém třetím střídání rychle dostala do útočné třetiny a po pasu Šindeláře se ke střele z levé strany dostal Patrik Král. Bývalý kapitán dorostu, který během letošní sezóny nastupoval i za mladoboleslavskou juniorku, tak dostal domácí tým do vedení.

Zelenobílí vedení drželi až do 16. minuty, kdy se ve vyrovnaném zápase poprvé vylučovalo. Na trestnou zamířil Kubíček, jenž si ve středním pásmu vyhlédl jednoho z hostujících útočníků a mimo hru mu zabránil ve hře. Mountfield se po vyhraném buly usadil v pásmu, kombinoval a hned z první střely na branku srovnal. Po pasu Černého se na pravém kruhu napřáhl Vojtěch Aschenbrenner, jenž propálil Vystrčila střelou na bližší tyčku 1:1.

Hradec se dostal do jednobrankového vedení

Na startu druhé části byl vyloučen domácí Průšek a hosté znovu uzamkli Bruslaře před Vystrčilem. Hned dvakrát pálil střelec první branky Mountfieldu, svůj počin ale nezopakoval. Hosty to ale dlouho nemrzelo, po návratu vyloučeného na led dostal obránce Josef Janeček, jenž nad levým kruhem dostal hodně času na střelu a zamířil přesně do pravého vinglu – 1:2.

Ve zbytku druhé části si oba celky vyzkoušely dvě početní převahy, asi největší šanci druhé části měli ve druhé z nich domácí Bruslaři. Ve 38. minutě Král po přechodu modré čáry nastřelil puk na branku, Záruba jej jen vyrazil a před brankou se ocitl volný Steklý. Útočník s šestnáctkou na zádech ale tváří v tvář hradeckému brankáři nestihl přehodit jeho beton a ze slibné šance tak nebylo nic.

Lvi v závěrečné třetině přidali další dvě trefy

Honbu za zdramatizováním zápasu hned v úvodu třetí třetiny umocnilo vyloučení hradeckého Burdy, ale Bruslařům se vůbec nedařilo udržet pásmo a co víc, sami v oslabení inkasovali. Za vyhozeným kotoučem vyrazil Novotný, jehož podpořil i Vojtěch Aschenbrenner. Právě on po přihrávce Novotného zakončil přečíslení střelou do poloprázdné klece a svým druhým gólem v zápase znovu srazil sebevědomí domácích hokejistů. Další ránu jim mohl zasadit Voděracký, jenž vystihl nepřesnou rozehrávku, ale sám před brankářem Vystrčilem zklamal.

V 57. minutě gólman Záruba špičkou betonu vytěsnil pokus Kurky, v souhře se svými obránci dokonce zakročil i proti dorážkám Hurta a Krále. Z následné potyčky před hradeckou klecí byl vyloučen hostující obránce Černý, ale Bruslaři snížení odmítli. V oslabení nakonec inkasovali počtvrté, když u modré čáry vybojoval puk ze skrumáže u mantinelu a Pavlík poté vyslal do samostatné akce Jakuba Jóna, jenž vyrazil proti prázdné klece a nezklamal. Východočeši tak porazili Bruslaře 4:1.

Marek Záruba 60 35 1 34 97,14 0 0

Byl to zápas po reprezentační přestávce a delší pauze, byl to hokej nahoru dolů a bylo to i soubojové. Klukům nelze upřít snaha, spíše mají v hlavách tu sérii proher. Bohužel se vyrovnané utkání rozhodlo v nerovnovážném počtu, dvakrát jsme dostali gól ve vlastní přesilovce, jeden při oslabení a další těsně po něm. Nicméně se od toho můžeme odrazit, byl tam vidět posun. Trošku nás ale nadále sráží neproměňování šancí.