čt 27.10.2022 | Tomáš Taybner, Šimon Zemánek

Série tří výher ukončena. Dorostenci podlehli Boleslavi 0:4

Boleslavští si vypracovali náskok již v první třetině, když dali dva slepené góly. Hradečtí se nedokázali střelecky prosadit, a když domácí v závěrečném dějství přidali další dvě branky, tak bylo jasné, že dorostenci Mountfieldu HK po třech výhrách v řadě tentokrát poznají chuť porážky. Další utkání čeká mladé Lvy už v sobotu od 12:15. Pod Bílou věž přijede Dukla Jihlava.

Úvodní dvacetiminutovka vyšla lépe domácím

Východočeši se v prvním vzájemném utkání prosadili během první třetiny, což chtěli ve čtvrtek večer zopakovat na ledě ŠKOENERGO Arény. Už v čase 0:33 se od pravého mantinelu odvážně dral do zakončení Pavlík. Útočník Hradce se protáhl kolem bližší tyčky a z hranice brankoviště zakončil, ale Vystrčila překonat nezvládl. Dobrou akci pak předvedl Konobelj, který dobruslil vyhozený puk, objel branku a pak přihrával na zadní tyčku. Prostor u pravé tyče hradecké branky však nikdo z Bruslařů nezavíral, takže hezká akce gólem skončit nemohla.

V 8. minutě uzmul puk po vhazování domácí Lev a přihrál jej na hůl Davida Šindeláře. Ten si s kotoučem najel na vrcholek pravého kruhu a vypálil nechytatelnou střelu, jež se otřela o břevno a zapadla do sítě. Aktivní Bruslaři se po buly opět nastěhovali před Petříka, po téměř minutovém zámku je ale z pásma vyhnal Vojáček. Domácí útočník však ze středního pásma vrátil puk za modrou čáru a k němu se jako první dostal kapitán Patrik Král. Nejproduktivnější hráč Bruslařů nabídnutou šanci využil, když překonal vyjetého Petříka po dlouhé kličce. Bruslaři poté ještě nevyužili početní převahu po faulu Bolehovského, do kabin se tak šlo za stavu 2:0. Na sklonku první periody fauloval Král, Hradečtí si tak druhou část přesilovky přenesli na start druhého dějství.

Prostřední dějství branku nenabídlo

V čase 21:30 jim však ujel domácí Hurt, proti kterému si opět Petřík značně povyjel z branky. Tentokrát se mu to však povedlo, protože si najíždějícího Hurta dobře najel a poté pokryl prostor u levé tyčky. Mountfield pak nevyužil další nabídnutou přesilovku po prohřešku Křivánka.

Ve 33. minutě Petříka překvapila střela Steklého ze středního pásma, po které hradeckému brankáři vypadl puk a situaci za něj musel řešit jeden z hostujících beků, jenž kotouč poslal do rohu kluziště. Dobrou akci Bruslařů pak ze slotu zakončoval Lisler, ale ani jeho pokus na Petříka nestačil. Ve druhé třetině bylo k vidění dohromady 12 střel, ani jedna z nich však ke gólu nevedla.

Boleslav navýšila vedení a potvrdila svoje vítězství

V čase 42:59 putoval na trestnou lavici Mráz, ale za 7 vteřin se mohl vrátit zpět. Hlinský se chopil puku po vyhraném vhazování, přihrál Královi a ten nastřelil puk do prostoru před brankou. Tam stál připravený Jan Hurt, který do jeho nahození vložil hůl a poslal puk mimo dosah Petříka – 3:0. Stejně jako v první třetině i tentokrát domácí tým na vstřelený gól reagoval další aktivitou, která přinesla další úspěšnou trefu.

Postaral se o ni Jakub Lev, přičemž Petřík tentokrát opět zůstal jen v roli diváka. Střela obránce Hlinského od modré se totiž odrazila od zad mladoboleslavského útočníka, na což Petřík mohl jen těžko reagovat. Ve 49. minutě pak předvedl dobrý zákrok, když se včas přesunul ke své pravé tyči proti zakončujícímu Šindelářovi, následně si pohlídal i akci Lislera levé strany. Hradečtí byli gólu nejblíž v čase 54:10, kdy Vystrčilovi vypadla střela Vítka, ale Křivánek na poslední chvíli odklidil puk do bezpečí. K dalším šancím se už hosté nedostali vlivem dvou vyloučení, která jejich vzdor definitivně otupila a bylo rozhodnuto.

Vojtěch Petřík 60 20 4 16 80,00 0 0

Jsme rádi za tři body. Kromě začátku, kdy na nás během prvních pěti minut Hradec vletěl, jsme byli lepším týmem. Napadaly nám tam v první třetině dva góly, pak už jsme si to hlídali, což podpořil i Břéťa Vystrčil v brance, který má další nulu.