so 18.12.2010 | Radek Bařina, Lukáš Souček

Sérii výher starších dorostenců přerušil Vsetín

Ve třetím utkání druhé části extraligy dorostu zajížděli hradečtí mladíci až do Vsetína. Ze známého stadionu Na Lapači ovšem svěřenci trenéra Miloše Říhy body nepřivezou. Domáci Valaši se prezentovali výbroným vstupen do utkání a již po dvaceti minutách vedli 3:0. Těsně před koncem druhé části přidali domácí branku a do třetí třetiny tak vstupovali s bezpečným náskokem. Ondřej Vlček se nakonec postaral o čestný hradecký úspěch a dorostenci nakonec prohráli ve Vsetíně 4:1.

Úvod zápasu dorostenecké extraligy se nesl ve znamení opatrného oťukávání. Tento stav vydržel přesně do času 4:00. V něm totiž domácí, z vůbec první větší šance v utkání, udeřili. Kotouč vyhozený zpoza branky trefil do hrudi Dominika Tobolu, stojícího na mezikruží. Ten zachoval chladnou hlavu, kličkou si položil gólmana Pavelku a poté uklidil puk do opuštěné klece (1:0). Hned v zápětí mohl vyrovnat Pravda, s jeho střelou mezi betony si ale Kohn poradil. Valaši pak celkem v poklidu přežili hradeckou přesilovku, naopak v té své, v minutě 8., rychle udeřili. Pelcova dělovka od modré prosvištěla houštinou těl a skončila v levém horním růžku branky bezmocného Pavelky (2:0).

Hosté se poté zmohli na ofenzivní tříminutovku, v níž Valachy dobrým napadáním zatlačili na jejich polovinu, brankář Kohn ale přesto neměl příliš práce. Po této vložce se kotouč a s ním i převaha, znovu přestěhovali na hole zelenožlutých. Pavelka ovšem několika velmi jistými zákroky předvedl, že ne nadarmo je považován za největší oporu hradeckého celku. I jeho zákroky pomohly Východočechům přežít čtyřiceti sekundovou hru ve třech, v dohrávané přesilovce pět na čtyři již ale neodolal ani on. Obléhání Pavelkovy branky ukončila střela Janeby, kterou gólman pouze vyrazil a na brankovišti číhající Patrik Kovář pohotově uklidil kotouč na místo určení (3:0). První dějství tak skončilo jednoznačným vítězstvím Valachů.

Do druhé části sice vstoupili hosté o poznání aktivněji, stále to však byli domácí, kdo byl nebezpečnějším celkem. Stav věcí se mohl změnit ve 25. minutě, kdy hráli hosté více než minutu a půl v pěti proti třem. Přesilovku ale sehráli prachmizerně a brankář Kohn si v ní nesáhl na puk. Doposavad největší šance hostů proto přišla až v minutě 28. Unikající Ropický byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil bez váhání trestné střílení. To ale Ropickému příliš nevyšlo - zakončení mezi betony si Kohn vyčíhl a puk za svá záda nepustil.

Poté se iniciativy znovu pevně chopili domácí. Ti sice nevyužili přesilovou hru, přesto byli stále aktivnějším celkem a Pavelka v brance musel být neustále ve střehu. V úvodu 34. minuty se mu o práci postaral Janeba, který se protlačil přes obránce a pokusil se překonat Pavelku kličkou. Hostující brankář se ale nenechal zmást, Janebovo zakončení vykryl betonem a poradil si i s následnou dorážkou Kováře. Zmást se ale Pavelka nechal v minutě 40. Při hře čtyři na čtyři využil hostujícího nedorozumění Martin Štrbík, který nikým neatakován poslal volný puk do brány, zatímco Pavelka se tou dobou vyskytoval za svou svatyní. Gólem do šatny tak domácí navýšili svůj náskok na čtyři branky.

Ani nástup do třetiny třetí nepřinesl na led významnější změnu. Hosté se sice snažili, v ofenzívě ovšem působili značně bezzubě. A tak jim k čestnému úspěchu museli pomoci sami Vsetínští. Nepovedená rozehrávka totiž skončila na holi Ondřeje Vlčka, který byl před Kohnem zcela sám a střelou na vyrážečku nedal domácímu brankáři šanci (4:1).

Inkasovaná branka domácí přeci jen trochu vystrašila a ti proto v dalších minutách zvýšili důraz na defenzívu. Hradec Králové se ovšem nezmohl na jakýkoliv nápor a Kohn měl jakous takou práci pouze ve chvíli, kdy byla na ledě Vlčkova formace. Obezřetní Valaši se též nikam nehnali, nevyužita skončila i jejich další přesilová hra a utkání tak celkem v poklidu spělo ke konci. Snad jen Janebova střela z 56. minuty mohla znamenat nebezpečí, Pavelka ale beton vymrštil včas.