út 25.11.2014 | Tomáš Kouba, Jan Vavřina

Šestou výhru v řadě vystřelil staršímu dorostu hattrickem Pavlík

Neuvěřitelná forma přišla v pravý čas na hokejky starším dorostencům v měsíci listopadu. Královští lvi sehráli v jedenáctém měsíci šestý zápas a pošesté odešli jako vítězové. Tentokrát si poradili se Spartou Praha, která byla před tímto duelem na třetím místě a měla na Hradec náskok čtyř bodů. Už má jenom jeden. Výhru 3:2 zajistil všemi třemi brankami Radovan Pavlík, čímž posunul Východočechy minimálně do pátku do první čtyřky!

Dvojité vedení zajistil Pavlík

Královští lvi nezačali zápas podle svých představ, když se ve větších příležitostech vyskytovali častěji hosté. Tlak Sparťanů vyústil v první vyloučení, které Hradečtí zvládli bravurně a chvíli na to udeřili. Radovan Pavlík dostal přesnou přihrávku od Davida Chalupy do mezikruží, hostující gólman stačil jeho střelu vyrazit pouze před sebe. S následnou dorážkou naložil hradecký forvard jak se sluší a patří – 1:0.

Hradecká radost však nevydržela déle než minutu. Hostující Tomáš Pšenička dokázal ze střední vzdálenosti prostřelit Dominika Groha a zápas tak mohl začít znovu od nuly – 1:1. Optická převaha sice nebyla tak výrazná, přesto byli Pražané nebezpečnějším mužstvem, jenže domácí brankář držel své spoluhráče. Odměnou mu byla branka v závěru třetiny z hole svého spoluhráče, kdy se minutu před koncem prosadil již podruhé v zápase Radovan Pavlík, jenž v samostatném úniku vytasil povedenou kličku a vrátil vedení na hradeckou stranu – 2:1.

Druhá třetina přinesla srovnání skóre

Prostřední část začali Hradečtí o něco lépe, když si Radovan Pavlík málem došel pro hattrick. Podruhé v zápase se mu podařilo ujet hostující obraně a v samostatném úniku tentokrát recept na Brízgalu nenašel. Oslavy „triku s kloboukem“ se tedy musely odložit. V podobné situaci se octl i Hofman, který taktéž tváří v tvář brankáři Sparty neuspěl.

Nebezpečí pak hrozilo na obě strany, když se začalo hrát nahoru – dolů, jenže brankáři předváděli fantastické výkony. To už ale neplatilo ve 34. minutě, kdy se naprosto nechytatelně prosadil Albert Michnáč, který z kruhu vyslal na hradeckou branku výstavní projektil, a ten vymetl pavučinky ve vzdálenějším růžku hradecké branky – 2:2.

Pavlík završil hattrick i hradeckou výhru

Do závěrečné periody utkání nastoupila obě mužstva za nerozhodného stavu, což vyvolalo zpočátku opatrnost na obou stranách. Tu prolomil až Kulda, který ve vyložené pozici mohl poslat svůj tým do vedení, jenže výborný brankář Groh byl proti. Hradec Králové pak nevyužil přesilovou hru, jenže pět vteřin po jejím konci už se domácím podařilo skórovat. Radovan Pavlík se dokázal prosadit mezi kruhy, čímž završil hattrick a vrátil vedení na hradeckou stranu – 3:2.

Pojistit vedení mohl opět Pavlík, který si vykoledoval trestné střílení. V tomto velmi často opakovaném souboji byl úspěšnější brankář Sparty, který si počíhal na kličku do bekhendu a skóre tak zůstalo neměnné. To domácí ale nemuselo vůbec mrzet, protože závěr zápasu zvládli na jedničku, a připsali si další tři extradůležité body.

Čtyřbodová ztráta, kterou Lvi měli na Spartu před tímto kolem, se tak ztenčila na pouhý bod. Východočeši si tak minimálně do pátku zajistili kýžené čtvrté, tedy postupové místo v tabulce.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Byla to neskutečná bitva, nesmírně vyrovnané utkání, kde rozhodovaly maličkosti. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo dát z brejku nějaké góly. Vzadu jsme si to nějak pohlídali, takže spokojenost ze třech bodů, ale pořád to pro nás ještě není úplně konec. Musíme ještě udělat nějaké body v dalších utkáních, abychom se dostali tam, kam všichni chceme.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha):
Skoro jako obvykle jsme venkovní utkání odehráli velice špatně, nechali jsme si dát zbytečně dva góly. Porazil nás tým, který víc bojoval a hrál víc zodpovědně.