so 15.1.2022 | Petr Koval, Jan Vavřina

Skalp lídra! Dorostenci porazili suverénní Jihlavu 6:3

Skvělý výkon předvedli hradečtí dorostenci v bitvě s jihlavskou Duklou. Dosavadní suverén skupiny B sbíral pravidelně body od poloviny listopadu, v nadstavbě ještě nepoznal hořkost porážky. Až do doby, než přijel pod Bílou věž. Pod ní sice rychle vedl, Lvi ale výsledek v rozmezí 24 vteřin otočili a pak na každou další jihlavskou trefu reagovali dvěma brankami. Vítězství 6:3 odpoutalo svěřence Václava Pánka ode dna skupiny O pořadí v play off a dodalo psychickou sílu do dalších tuhých bitev.

Dukla se dostala rychle do vedení

Utkání dvou celků z opačného konce tabulky začal lépe pro aktuálního lídra skupiny B. Už po pětatřiceti vteřinách se prosadil Adam Veselský, jenž zaskočil obranu a hned z první vážné akce dostal svůj tým do vedení. Hradec se ale nepoložil a herně vyrovnanou třetinu podpořil i gólově. Devátá minuta navíc zcela patřila Mountfieldu. Nejprve střílenou nabídku od Adama Bezpalce usměrnil mimo dosah Sigmunda Lukáš Král a bylo srovnáno na 1:1.

To však nebylo zdaleka vše. O čtyřiadvacet vteřin později totiž dostal své spoluhráče do vedení Dominik Pavlík, jenž využil parádního pasu Jiřího Klímy přes osu a zamířil kotouč mimo dosah hostujícího brankáře. Hra pak pokračovala ve velkém tempu s šancemi na obou stranách. Oba brankáři však za svá záda už žádný puk nepustili a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Atraktivní duel pokračoval, druhá dvacetiminutovka nabídla dvě branky

I ve druhém dějství pokračoval velmi pohledný dorostenecký hokej. Tým z Vysočiny nejprve dokázal srovnat stav na 2:2, když se svým druhým gólem prosadil Adam Veselský, jehož zacloněná bomba ze zápěstí z ostrého úhlu prolétla Kasalovi nad jeho ramenem. Srovnání stavu tým v hnědožlutých dresech povzbudil a diktoval tempo hry.

To ale jen do chvíle, než se ke slovu dostal Tomáš Hora, jenž přebruslil jihlavskou obranu a naservíroval kotouč pro Lukáše Krále, který se bombou bez přípravy nemýlil a překonal přesunujícího se brankáře – 3:2. Hradecký forvard tak zapsal druhý gól v utkání a zároveň čtvrtý v nadstavbě. Hradecký útočník pak mohl děkovat svému brankáři. Kasal totiž v situaci dva na jednoho zasáhl skvěle vyrážečkou, čímž udržel neměnný stav.

Hradec ovládl závěrečnou periodu a uhájil vítězství

Ve 46. minutě udělali Lvi důležitý krok ke tříbodovému vítězství. Na rozdíl dvou branek zvýšil pohotovou střelu Dominik Pavlík a bylo to 4:2. Jenže Dukla zadělala na pořádné drama. Po sedmadvaceti sekundách snížil střelou na bližší tyč Jáchym Jungwirth. Navíc mohlo být pro domácí ještě hůře. V další ofenzivní akci hostů, ale přispěchal s parádním zákrokem lapačkou Kasal.

A tak si výsledek pod svá křídla vzal útok svěřenců Václava Pánka. V 54. minutě vypálil ihned po vhazování Tomáš Hora tak šikovně, že kotouč odrazil od brankářových chráničů přímo k Jaromíru Sílovi a ten se s dorážkou nemýlil. Vzápětí navíc sérii odrazů využil Jan Vencl. Hradecký kapitán tak střelou z mezikruží přisoudil důležité body pro svůj tým.