so 4.1.2020 | Anna Marie Kokrhounová

Skvělý obrat z 0:2 na 3:2! Dorost porazil Havířov

Sobotní duel se pro Hradecké nevyvíjel dobře již od 3. minuty, kdy Havířov vsítil první branku. Ve druhé třetině se hosté prosadili ještě jednou a s Mountfieldem to nevypadalo vůbec dobře. Východočeši však bojovali jako lvi a třemi góly dokázali skóre utkání otočit do vítězného konce. Velkou zásluhu na výhře má také obránce Jakub Jerman, který si připsal dvě přesné trefy.

Havířov se rychle ujal vedení

Hradečtí dorostenci nevstoupili do sobotního duelu vůbec špatně a již od začátku se tlačili do havířovské branky. Hosté nejdříve neměli mnoho střeleckých příležitostí, ve 3. minutě ale již udeřili. Moškoř našel dobře postaveného Ondřeje Bechera, který následně přesně vymetl pravý růžek branky Mountfieldu – 0:1.

Hradec se snažil na obdrženou branku reagovat; několik zajímavých šancí si připsal Lukáš Pajer, ani jednou se mu však nepodařilo překonat havířovského gólmana Zlatnického. Naopak po prvním oslabení přešli Východočeši do mírného útlumu a v útočném pásmu se jim už tolik nedařilo. Přesilovka se Lvům také nepovedla a Havířovští neměli problém udržet kotouč co nejdál od své klece. Slezané měli v závěru třetiny ještě pár šancí na navýšení, do kabin ale nakonec odešli s pouze jednobrankovým vedením.

Hosté navyšovali, Lvi však snížili na rozdíl jediné branky

Ve druhé třetině byl k vidění už o trochu atraktivnější hokej. V úvodu periody si oba týmy připsaly po jedné velké příležitosti, nikdo však puk až za brankovou čáru dostat nedokázal. V sobotním duelu Východočechy trápila disciplína, na což doplatili v 29. minutě, když hosté využili dvacet sekund dlouhou přesilovku pět na tři a zapsali druhý gól utkání. Jan Moškoř si zprava najel až k brance a skulinkou u bližší tyčky propašoval puk až do branky – 0:2.

Klasické přesilovky Havířova ale domácí zvládali díky dobré defenzívě bezpečně bránit. Krátce po skončení jednoho trestu se navíc Hradečtí dokázali prosadit. Jakub Jerman dostal puk na levý kruh a střelou ke vzdálenější tyči překonal poprvé v zápase Štěpána Zlatnického. Lvi v útoku přidali a v závěru třetiny si vybojovali teprve druhý faul Slezanů. Z této přesilovky odehráli ale pouze necelou minutu a zbytek si přenesli do poslední periody.

Hradec dvěma góly dokonal obrat

Třetí třetina byla z hradeckého pohledu jednoznačně nejlepší. Hosté se po dlouhé době provinili nedovolenou hrou a tentokrát je Hradec již zvládl potrestat. Jakub Jerman napřáhl na modré a Zlatnický sice dokázal střelu svými betony zbrzdit, puk se však nakonec doklouzal až za brankovou čáru – 2:2.

Vyrovnaná hra svědčila více domácím, kteří se dokázali vyvarovat zbytečných faulů a sami udeřili. Vedení Hradci poprvé v zápase vystřelil Lukáš Pajer, jehož rána z mezikruží skončila až za zády havířovského gólmana – 3:2. Domácí to do konce zápasu měli ještě náročné, protože znovu faulovali, Havířov však ve svých přesilovkách už nebyl tak nebezpečný a ani v závěrečné kombinaci početní výhody s power play gól nevstřelil. Tři body tak zůstaly na soutoku Labe a Orlice a dorostenci si připsali druhou výhru v řadě.