so 11.9.2021 | Jan Brůna

Slezský trip za šest bodů. Junioři po Třinci porazili i Havířov

Úspěšný začátek soutěže! Junioři Mountfieldu HK si totiž kromě Ocelářů poradili také s Havířovem. Ten sice Lvy v každé části přestřílel a dohromady měl dvakrát více pokusů mezi tři tyče než soupeř, i díky spolehlivému výkonu Jakuba Tichého ale tři body putovaly pod Bílou věž.

Skóre utkání stanovila úvodní třetina

Hned ve 3. minutě šli Havířovští do oslabení. To sice zvládli ubránit, ale na konci 5. minuty už hosté další přesilovku využili. Lukáš Pajer napřáhl na levém kruhu a propálil Nowaka, který toho přes klubko hráčů asi moc neviděl – 0:1. Za AZ mohl srovnat Pastor, ale hned dvakrát – v 7. a pak i v 16. minutě – nedokázal dostat puk do odkryté hradecké branky.

Nicméně vyrovnání viselo ve vzduchu. V 17. minutě po Kočího bombě dorážel zblízka Špaček, ale svůj tým skvělým zákrokem podržel Tichý. Pak zahřmělo na druhé straně. Hosté se sotva dostali do útočné třetiny a byl z toho gól. Filip Vaňkovský napřáhl hned za modrou čarou a puk skončil překvapivě v horním rohu havířovské brány – 0:2.

Domácí měli šance, ale Tichý v kleci čaroval

Ve druhé třetině hosté jako by přestali hrát, naopak Havířovští, hnáni touhou po snížení, byli aktivnějším týmem. Vypracovali si opět i několik šancí, ale využít nedokázali žádnou. Nejprve v situaci 2 na 1 vzal Mastič zakončení na sebe, Tichý však zasáhl hranou vyrážečky.

Poté byl Pastor sám před kasou, ale opět vyšel vítězně ze souboje hradecký gólman. Ve 31. minutě dokonce zazvonila za Tichým tyčka. Pak ještě hostující brankář pokryl v oslabení pokus Fědora a krásnou individuální akci Kočího. Lvi hrozili jen při své přesilovce od 34. minuty, ale Nowak odolal.

Hradec ubránil tři body

Ve třetí třetině pokračovala převaha AZetu, ale vyložených šancí už moc k vidění nebylo. Za zmínku stojí snad jen Becherova akce z 50. minuty, kdy to zkusil po objetí branky u první tyčky, Tichý tam ale na poslední chvíli přitlačil svůj beton, a Špačkova střela při power-play v poslední minutě. A protože už branka nepadla, zápas skončil výhrou Hradeckých 2:0. Domácí za celý zápas nenašli recept na Tichého, který si připsal první nulu v ostré sezóně a velký podíl na výhře svého týmu.

Nejprve se vrátím zpět k pátečnímu utkání. Můžu říct, že v něm jsme si nezasloužili vyhrát. A tentokrát můžu říct, že jsme si nezasloužili prohrát. Všechny kluky jsme pochválili, protože si myslím, že jsme v celém zápase dominovali. Samozřejmě když nedáte soupeři gól, nemůžete vyhrát. Odevzdali jsme maximum, hráčům nelze nic vyčíst, ale naše koncovka byla žalostná a hokej se hraje na branky. Ovšem výkon proti pátku se zlepšil o sto procent. Pokud ale bude hra i nadále taková, body získávat budeme.