pá 28.9.2018 | Klára Petrásková

Šňůra pokračuje! Východočeši vynulovali Oceláře a oslavili pátou výhru v řadě

Hradecká mašina jede dál. A tentokrát nepovolila soupeři ani jednu branku! Hradečtí nastartovali v bleskově využité přesilovce, pokračování si schovali do třetí třetiny. V té své vedení zdvojnásobili, vítězství 2:0 kontroloval prvním čistým kontem sezóny Jaroslav Pavelka. Mountfield se navíc díky třem bodům osamostatnil na druhém místě Tipsport extraligy a pouze o skóre zaostává za prvním Litvínovem.

Do brány naskočil tentokrát od první minuty Jaroslav Pavelka, v první obranné dvojici nahradil zraněného Sébastiena Pichého Richard Nedomlel a jako sedmý bek byl připraven Štěpán Havránek. Do útoku se z marodky vrátili Daniel Rákos s Michalem Dragounem, naopak mimo sestavu zůstali Matěj Paulovič a Lukáš Cingel, jehož do hry nepustilo zranění.

Petr Zámorský se prosadil podruhé v hradeckém dresu

Začátek zápasu se nenesl v nikterak oslnivém tempu. Krátce po startu musel sice Pavelka vykopávat Adamského pokus pravým betonem, poté se však obě mužstva uchýlila spíše k defenzívní práci. Hráči dobře střežili svou modrou čáru a když už se protivník do útočné třetiny dostal, byl mu většinou kotouč vypíchnut.

I v této hře však byli o něco aktivnější hosté a v šesté minutě si také vypracovali další šance. Hladonik těsně minul dorážku u levé tyče, Hrňa zase narazil na brankářův beton. Hradečtí se však postupem času také nenechali zahanbit, a když pak dostali možnost hrát přesilovou hru, naložili s ní vskutku znamenitě. Ani ne pět vteřin po vhazování Petr Zámorský napřáhl hůl a z první poslal přízemní dělovku, která krásně zaplula do sítě – 1:0.

Nabuzený Mountfield byl brzy blízko další brance, Rákos však svou chytrou stahovačku nedotáhl do zdárného konce v podobě bekhendem vstřeleného gólu. A od 15. minuty se navíc musel prakticky až do sirény stáhnout do obrany, dva inkasované tresty kousek od sebe totiž znamenaly čtyři minuty třinecké přesilovky. Jenže Oceláři na rozdíl od Lvů cestu za brankovou čáru najít nedokázali.

Střel přibylo, diváci se ale branky nedočkali

Naopak na startu prostřední části už mohlo být vyrovnáno. Svižná kombinace Třince už už směřovala k levé tyčce, na poslední chvíli ale puk vyškrábl svou hokejkou Koukal. Na druhém konci kluziště o chvíli později zakončoval přečíslení dva na jednoho Bezúch, nepřišel si ale na rychle reagujícího Hrubce.

Oproti první části se v té druhé daleko více střílelo, z čehož také vyplynulo větší množství gólových příležitostí. Galvinšovu jedovatou střelu zneškodnil Pavelka rychlým přemístěním, Cibulskisovu ránu od modré zase Hrubec schytal do masky.

Aktivní hokej pokračoval, oba brankáři však předváděli skvělé zákroky a nedovolovali hráčům protivníka dostat kotouč do sítě. A nepomohly ani dvě přesilové hry, ani parádní příležitost v poslední minutě. Doudera totiž po dobré nahrávce střílel do Pavelkova protipohybu, hradecký gólman však s vypětím všech sil vykopl pravý beton a jeho špičkou poslal puk mimo tři tyče.

Lvi zdvojnásobili vedení, Pavelka vychytal čisté konto

Ostrou zkouškou prošli Východočeši krátce po příchodu z kabin. Sudí totiž poslal na trestnou lavici současně hned dva hradecké hráče a celé dvě minuty se domácí museli bránit ve třech. Oceláři kombinovali v útočné třetině a nebezpečně ostřelovali Pavelku, výsledkem ale byly jen výborné zákroky gólmana a cinkot tyče.

A tak když se Lvi vrátili do plného počtu, byli to oni, kdo skóroval. Matěj Chalupa obdržel přihrávku od Smoleňáka, udělal několik rychlých kroků, vyhnul se obránci a ocitl se úplně sám před Hrubcem. Nic velkého nevymýšlel a poslal kotouč přímo do pravého vinglu – 2:0. Kromě navýšení náskoku měl Chalupa ještě další důvod k radosti – právě tato branka byla totiž jeho premiérová v rámci Tipsport extraligy.

Také zbytek duelu stál za to. Třinečtí se snažili svého soka dotáhnout, Pavelkovi dokonce pomohla ve dvou případech branková konstrukce. Na druhé straně zase Radovan Pavlík zakončoval rychlý přesilovkový ťukes, Hrubec se však stihl natáhnout od tyče k tyči a puk zneškodnit. V samém závěru ještě Oceláři vyrukovali s power-play, ani ta už ale na pátém vítězství Hradce v řadě a nule Jaroslava Pavelky nic nezměnila.