po 15.11.2004 | Daniel Višňák

Souboj o šest bodů vyzněl lépe pro Sarezu

Zápas čtvrtého Hradce Králové (36 bodů) a ostravské Sarezy (7. místo 31 bodů) vyzněl lépe pro domácí, kteří si nejprve v první třetině vylámali několikrát zuby na výborném Hylákovi (na snímku), ale v prostřední části už hradecký brankář neodolal přívalu šancí Sarezy a dvakrát kapituloval. Dvoubrankový náskok udržela Ostrava až do konce, ve třetí třetině nastřelila ještě Dubou hradeckou tyč. Energetikům nepomohla ani přes minutu hra v šesti bez brankáře a z Ostravy tak odjíždí s prázdnou.

První třetina utkání v Ostravě se nedala přepočítávat na branky, jelikož žádná nepadla, ale na veliké gólové příležitosti, kdyby tomu tak bylo, tak by domácí vyhráli 3:0. Nejprve se hradecký brankář vytáhl v 10.minutě proti Milanu Mikulíkovi, který se na něho řítil přes půlku hřiště úplně sám. Stejný hráč si na východočeského brankáře nepřišel ani ze slibné pozice o čtyři minuty později, to mu Hylák mrštným skokem překazil možnou radost z gólu podruhé. V 16. minutě se hradecký strážce svatyně musel hodně rychle přemístit od pravé tyče k levé, jelikož se ho snažil překvapit zkušený Pavel Šebesta, ale Hylák vzal domácím rozštěpem od tyče k tyči z holí další branku. Sareze to nevyšlo ani napotřetí, to už sice Hyláka překonala, ale na brankové čáře ho fotbalovým výkopem puku zastoupil Lukáš Fejgl. Hradec v prvních dvaceti minutách ohrozil domácího brankáře Hamrlu jen sporadicky.

Ve druhé třetině ostravané stále naráželi na výborného Hyláka, znovu si na něm vylámal zuby Mikulík, když hned na začátku prostřední části hry nezakončil ani své druhé sólo ideálně, a tak se raději ujal role přihrávajícího. Ve 27.minutě střílel na hradeckého brankáře, jeho rána šla mimo, ale dorážející Marek Pavlačka už puk do hradecké branky propasíroval – 1:0. Energetici mohli vyrovnat z jejich největší šance hned záhy, ale Petru Dominovi, poté co překonal blafákem Hamrlu sklouzl puk z hole a bylo po šanci. Když se ani po něm neprosadil před ostravským gólmanem osamocený Roubík, zvýšili domácí po ukázkovém přečíslení dva na jednoho už na 2:0. Krásně přihrával Michal Holuša na hůl Lukáše Duby, pro kterého už nebyl problém poslat puk do hradecké branky podruhé.

Ve třetí třetině si už domácí dvoubrankové vedení pohlídali a připsali si do tabulky důležité tři body, díky kterým se přiblížili na dosah hradeckých v tabulce.

Alexandr Hylák 0 40 2 38 95,00 0 0

Petr Rambousek (asistent trenéra Ostravy)
"Pro nás to bylo dnes velmi důležité utkání, potřebovali jsme doma už konečně bodovat, v posledních zápasech se nám to moc nedařilo. Dnes jsme chtěli bránit střední a obranné pásmo a to se nám podařilo. Vynikající výkon podal hlavně brankář Hamrla a my prakticky díky němu vyhráli, je to vydřené vítězství v důležitém utkání podložené výborným výkonem brankáře."

Robert Horyna (asistent trenéra Hradce Králové)
"Oproti utkání v Havířově jsme dnešní zápas začali lépe, do destáté minuty jsme domácí prakticky nepustili do vážnější šance. Bohužel pak se Ostrava dostala do tlaku díky pár vyloučení našich hráčů, ale i tak jsme přestáli. Ve druhé třetině jsme inkasovali první gól po chybě v rozehrávce, druhý po našich dvou velikých šancích. Pak jsme přeházeli k sobě zase staré složení formací, ale to už ke vzratu nevedlo. Musíme se dostat tvrdou prací zpět k výkonům, které jsme podávali dříve."