út 28.8.2018 | Klára Petrásková

Souboj šelem pro Lvy. Junioři porazili Liberec bez inkasování

Kdo zavítal na duel Hradce s Libercem, ten viděl především velké množství udělených trestů. Rozhodčí totiž rozdali hned 55 trestných minut! A góly? Ze dvou vstřelených nepadl v nestandardním počtu hráčů na ledě ani jeden. Oba však zavítaly do liberecké sítě a zajistily Východočechům už jedenáctou výhru v přípravě.

Liberecký nástup uhasila hradecká branka

Přestože utkání načali aktivněji Tygři, byli to paradoxně domácí, kdo ve 4. minutě otevřel skóre. Už první akce Dominika Sklenáře vypadal velmi slibně, v brankové síti ale skončila až ta druhá. Hradecký útočník obdržel kotouč na hůl v blízkosti liberecké branky a pohledně jej zvedl do protilehlého horního růžku – 1:0. Další zásah mohl Sklenář přidat po průnikové nahrávce Kuboše, samostatný únik zakončený bekhendovým blafákem ale vychytal Pařík.

Na přípravný zápas měla hra velmi dobré tempo, nechyběly ani přesilové hry a nečekané střelecké pozice. K jedné takové se nachomýtl liberecký Dospěl, když mezi kruhy zachytil nepřesnou rozehrávku a z otočky pálil na domácí svatyni. Dvořák ale stál ve správný čas na správném místě, jeho brankářský protějšek měl o chvíli později i trochu štěstí, když za jeho zády zacinkala tyč. V závěru třetiny ještě upaloval sám na bránu Liška, nedostatek klidu v koncovce ale přinesl jenom nepřesnou ránu vedle.

Spoustu vyloučení okořenila další trefa domácích

Hned zkraje druhé části vyfasoval liberecký Liška trest do konce utkání a na Hradec tak čekala dlouhá pětiminutová přesilovka. Jenže domácí celek zradila disciplína a dva dvouminutové tresty Východočechy o téměř celou výhodu připravily. Nakonec však domácí střídačka smutnit příliš nemusela, neboť právě hra ve čtyřech jí přinesla další gólový zásah. Dominik Šedivý zůstal úplně nehlídán před libereckou bránou a krásnou nahrávku Voňky chladnokrevně proměnil v trefu pod horní tyč – 2:0.

Další šanci měl ten samý hráč o několik minut později pro změnu v oslabení, tentokrát ale Pařík utěsnil ve výstroji všechny skulinky. A Bílí Tygři se museli mít na pozoru i ke konci třetiny. Vysloužili si totiž dva tresty v krátkém časovém rozmezí a výsledkem byla dlouhá hradecká dvojnásobná přesilovka. Přestože však Lvi pálili od modré čáry, z mezikruží i z úhlů, ani jeden jediný pokus nenašel cestu až za brankovou čáru.

Východočeši už žádné drama nepřipustili

Poslední dvacetiminutovka přinesla lehce odlišný obrázek. Zatímco v předchozích dvou třetinách o střelbu příliš nouze nebyla, tentokrát byly k vidění pasáže, kdy hokejisté pouze vymýšleli, co s pukem provedou. K dobré příležitosti se ale nachomýtl třeba Hrabčák, který z těsné blízkosti brankoviště zvedl puk jen do gólmanova ramena.

Hrálo se bez častých přerušení a dohrávání u mantinelu nabralo na intenzitě, nakonec v posledních šesti minutách padlo hned pět trestů. Dva z nich se dokonce překrývaly tak, že hosté měli k dispozici několikavteřinovou přesilovku pět na tři. Jenže v té stejně jako v následná power-play a stejně jako celý zápas recept na domácího strážce svatyně nenašli. Hradec tak porazil liberecké Tygry 2:0 a Daniel Dvořák se mohl radovat z čistého konta.