so 17.1.2015 | Michal Kuba, Jan Vavřina

Spanilá jízda staršího dorostu pokračuje. Jako další to odnesla Kometa

Staršímu dorostu nadstavba RAKO extraligy evidentně pořádně sedí. Tým Jiřího Slabého do ní vstoupil sice porážkou, ale od té doby válí, jak se na Královské lvy sluší a patří. V Brně si připsali, po konstantně dobrém výkonu, vysokou výhru 5:1. Díky pětibodovému víkendu jsou tak na páté pozici, a to se stejným bodovým ziskem jako čtvrtý Liberec a třetí Sparta.

Aktivnější hosté šli do vedení

První dvacetiminutovka nabídla řadu šancí a rychlou hru. Oba celky měly výborný pohyb, co se týče střelby a šancí, byli lepší hosté. Hned ve třetí minutě kapitán Lvů Tomáš Zahradník orazítkoval pravou tyč. O necelých šest minut později se znovu rozezvučela branková konstrukce domácích. Tentokrát od modré vypálil Luštinec a trajektorii puku pozměnil Patrik Hidveghy.

Kratochvíl sice krátce na to přebruslil svého soupeře a nahrál na Havláta, ten ale nepropasíroval kotouč přes soupeře. Tři a půl minuty před koncem první třetiny padla první branka. Daniel Lierbyl prvním úspěšným střelcem sobotního utkání, když jeho spoluhráč netrefil z první puk v mezikruží. Skóre měl ještě šanci srovnat Petr Kratochvíl, ale před odkrytou částí hradecké brány netrefil letící přihrávku. Do kabin tak odešli šťastnější hosté – 0:1.

Druhý zářez do pažby pro Daniela Liera

Prostřední dějství nabídlo ze začátku několik střel po sobě v krátkém sledu z hokejek Lvů. Proti poslední Matoušově z otočky vytasil svůj pravý beton Zdeněk Slavíček. Do dobré pozice se dostal i Robert Havlát. Ten sám proklouzl až na pravý kruh, kde kličkou obelstil protihráče a následně trefil spojnici pravé tyčky a břevna. Z gólu se opět radovali hosté.

V sedmatřicáté minutě dostal na modrou čáru nabito Daniel Lier a podruhé v utkání překonal gólmana Slavíčka, tentokrát čistým průstřelem od modré. V poslední minutě ještě mohl navýšit vedení hostů Filip Hronek, když zůstal zapomenut na středu hřiště, kam se mu dostalo přihrávky. V následném úniku a zakončení ale minul branku.

Další tři trefy znamenaly vysokou výhru Lvů

Do třetí periody vstoupili aktivně hosté a přidali v prvních pěti minutách třetí trefu. Nejprve Patrik Hidveghy neuspěl ze samostatného úniku od modré. K vyraženému puku v brankovišti rychle přibruslil kapitán Tomáš Zahradník a pohodlně poslal kotouč do sítě – 0:3. V 56. minutě navýšil už na čtyřgólový rozdíl David Malík, jenž zaznamenal svou trefu po kvalitním pasu Matějčka.

V poslední brněnské přesilovce zaznamenali domácí alespoň čestný úspěch. Aleš Heinrich stál před brankovištěm a dokázal pohotově poslat puk do sítě – 1:4. Po následujícím oddechovém času to zkusili modrobílí v šesti, ale v čase 58:58 ujel David Chalupa a zasadil poslední ránu brněnskému týmu trefou do opuštěné klece – 1:5.