st 16.11.2005 | Daniel Višňák

Sporná branka slovince Pajiče rozhodla o výhře Berouna 1:0

Další z důležitých zápasů na hřišti soupeře nevyšel hradeckým hokejistům. V Berouně se sice ubránili úvodnímu náporu domácích v první třetině, na začátku té druhé však inkasovali z více než sporné situace branku z hole Roka Pajiče, která nakonec znamenala pro Medvědy zisk tří bodů. Energetikům se totiž nepodařilo překonat ani jednou výtečného brankáře Pavla Faltu, který přijel Berounu na utkání vypomoci z Liberce. Hradec Králové tak ani na poosmé nevyhrál venku a tak odjíždí domů i tentokrát s prázdnou. V sobotu přivítají Východočeši doma od 17:00 Havířov.

V první třetině měli převahu i více šancí domácí hráči, ti se dostali několikrát do slibných palebných pozic před hradeckého brankáře Koutského, ale ten pokaždé jejich příležitosti zlikvidoval. Na druhé straně se musel Falta vytáhnout proti pokusům Kašíka, ale zejména Pabišky, který přišel na východ Čech před týdnem právě z Berouna. Ani tento útočník třetí hradecké formace domácího gólmana nepřekonal a když se neprosadily oba týmy ani z přesilové hry, skončila úvodní část bezbrankovým stavem 0:0.

Do druhé třetiny sice vstoupili aktivněji hosté, jejich nápor utlumil ale už ve 22. minutě velmi diskutabilní brankou berounský Rok Pajič. Po veliké mele ve východočeském brankovišti se puk nejprve ztratil rozhodčímu z dohledu, najednou se rozsvítilo červené brankové světlo a hlavní sudí po chvíli váhání nakonec ukázal do hradeckého brankoviště a gól uznal. Hosté měli následně dvě přesilové hry a v samém závěru třetiny ještě třetí, Roubíkovi však v rozhodujícím momentu přeskočil puk hůl, Divišova teč minula těsně pravou Faltovu tyč a ani z nadějné skrumáže několik vteřin před navršením čtyřicáté minuty se štěstí na stranu hradeckých nepřiklonilo, Falta byl k nepřekonání.

Do závěrečného dějství šli domácí s cílem pojistit svůj hubený náskok, ale Křesťana ve veliké šanci z přesilové hry Koutský vychytal. Vracející se Koudelka z trestné lavice si najel rychle na dlouhý pas a Faltu se pokusil překonat z úhlu sám, liberecký gólman se vyznamenal však i tentokrát. Beroun zarputile bránil, jeho hráči padali do střel, a když už se nějaká střela k Fatovi dostala, počínal si s ní nový středočeský brankář na výtečnou. Když se hradečtí neprosadili ani ve 40 vteřin trvající power-play, skončilo utkání nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0.

V příštím kole přivítají na svém ledě Energetici v sobotu od 17 hodin Havířov.