pá 14.11.2014 | Tomáš Lysý, Jan Vavřina

Starší dorost důležitý mač zvládl. Z Jihlavy veze všechny body

Přesně tohle starší dorostenci potřebovali jako sůl. Momentálně se nacházejí mimo příčky, které zajišťují přímý postup do vyřazovací části, a pokud na ně chtějí pomýšlet, museli vyhrát na ledě jihlavské Dukly. A tato mise se povedla na jedničku! Královští lvi byli po celý zápas lepším týmem a radost jim nezkazily ani dvě inkasované branky v závěru utkání. Do Hradce přivezli výhru 6:3 a hlavně tři body, které znamenají přiblížení se svému soupeři!

Na rychlou Hradeckou branku Dukla ještě zareagovala

Z utkání dvacátého kola RAKO extraligy staršího dorostu nestačily uběhnout ani dvě minuty a hosté šli do vedení. Chalupa vybojoval vhazování před brankou Dukly a po buly přihrál na gól, když našel na pravém kruhu volného Radovana Pavlíka. Útočník první lajny hostí poslal puk z první nad vyrážečku Kořenáře – 0:1.

Ač byla Jihlava častěji před Grohem, větší nebezpečí představovali výpady Hradeckých. Po jednom takovém Hejna z mezikruží nepropálil gólmana domácích. Krátce na to hrála Dukla první přesilovku zápasu, a její šance přišly až při hře pět na pět. Nejprve pohlednou kombinaci zakončil Čermák ranou do gólmana Hradce, poté našel Najman před brankou Kousala, který nezvedl kotouč nad pravý beton hostujícího muže v masce.

Při přesilovce čtyři na tři vypálil z pravé strany jedovatou ránu Huňáček, jenže mířil těsně vedle. Srovnání tak přinesla až dohrávaná klasická přesilovka, při které nechala obrana hostí příliš místa Danielu Kolouchovi. Důrazný útočník se napoprvé ještě neprosadil, ale z dorážky již nedal brankáři šanci – 1:1.

Lvi svému soupeři odskočili

Úvodní minuty druhé třetiny příliš hokejové krásy nenabídly. Oba týmy jako by byly duchem ještě v šatně. Až v polovině sedmé minuty přišla vážnější šance, kdy Kousal využil toho, že Lier při střele zlomil hůl. V situaci jeden na jednoho se dostal k brance a donutil Groha k zákroku.

Minutu na to se dostal odražený puk k Tomáši Mejzlíkovi, jenž z levého kruhu přestřelil. Z gólu se tak krátce po polovině zápasu radovali hosté. Hradec uzamknl Duklu před její klecí, v signalizovaném trestu přihrál Luštinec na Tomáše Hofmana, který se trefil pod horní tyčku nad lapačku Kořenáře – 1:2. Tím však výčet hradeckých šancí nekončil.

Po úniku dvou proti dvěma vypálil z levé strany těsně nad Hidveghy. Další akce již gól Lvů přinesla. Po rychlém přenesení puku od hradecké klece na druhou stranu vypálil Zahradník do pravé tyčky Kořenáře, kotouč se odrazil před branku k Filipu Hronkovi a ten jej zametl k levé tyči bezmocného jihlavského gólmana. Druhá třetina patřila Hradci Králové, který se po právu ujal dvougólového vedení.

Tři rychlé branky zlomily soupeřův odpor

Prvních šest minut třetí třetiny definitivně rozhodlo o tom, že si Lvi odvezou z jihlavského ledu tři body. V pravidelných dvouminutových intervalech totiž Jihlava třikrát inkasovala. V čase 41:29 vyhrál Matějíček buly, Hidveghy přiťukl kotouč a Tomáš Hofman mohl střelou z kruhu slavit svůj druhý přesný zářez – 1:4.

Pátý gól hostí přidal Martin Hejna, když doklepl kotouč za brankovou čáru po průniku Matouše, který nebyl nadvakrát úspěšný. Hrůzné minuty domácích zakončil v čase 45:24 znovu Martin Hejna, prosazujíc se z předbrankového prostoru. Viditelně otřesení domácí se na výraznější odpor nezmohli, naopak soupeř si bez potíží hlídal pětigólové vedení. Duklu mohlo těšit snad jen to, že ubránila dvojnásobné oslabení a dokonce v něm mohla skórovat po pěkné individuální akci Kousala.

V závěru se domácím přece jen podařilo výsledek kosmeticky upravit, když po úniku Oščádala vyrazil Groh kotouč před sebe a Vojtěch Pražák jej dorazil do sítě – 2:6. Osm vteřin před koncem pak Tomáš Mejzlík proměnil trestné střílení za Veselého faul. Hradec Králové tak ve třetím vzájemném zápase této sezony poprvé Duklu porazil a přiblížil se jí v tabulce na tři body.