so 26.10.2013 | Adam Janeček, Martin Voltr

Starší dorost na lídra nestačil, Slavia mu dovolila opět jedinou branku

Starším dorostencům Hradce Králové se stále nedaří protrhnout sérii porážek, kterých nyní mají už šest v řadě. Potřetí v sezóně se totiž utkali s pražskou Slavií, jednoznačně nejsilnějším týmem skupiny, který jim ani tentokrát nedovolil bodovat a pod Bílou věží vyhrál 4:1. Hradecký tým čeká před reprezentační přestávkou ještě úterní dohrávka proti Českým Budějovicím.

Slavia se po mdlém začátku ukazala jako favorit

Hradec úvod utkání rozehrál velmi zajímavým způsobem. Ačkoliv se hra převážně zdržovala ve středním pásmu, domácí si přesto po většinu času drželi kotouč na vlastních holích. Slibnou šanci si připsal ve 4. minutě Patrik Miškář, jehož dorážka ale nakonec nedoputovala za Sochůrkova záda.

Slavia vystrčila drápky poprvé kolem páté minuty přečíslením Hyršla a Josefuse, ti však po zdařilé kombinaci vystřelit nedokázali. Jejich následná aktivita už ale zajistila hostům v 11. minutě úvodní gól utkání, když se po odražení puku od mantinelu se štěstím trefil Martin Suda – 0:1.

Hosté i nadále rozvíjeli svůj tlak a s Hradeckými si dělali, co chtěli. Jejich hrozivé přihrávky a přečíslení jim tak dopomohly k druhému gólu utkání, který si ve 14. minutě připsal střelou od modré po odehraném tlaku v útočném pásmu Tadeáš Hejda – 0:2.

Domácí byl i nadále pod tlakem hostujícího celku, s nimiž během první třetiny stihli odehrát jedno úspěšné oslabení. Hradečtí starší dorostenci si tak po první třetině odnesli do kabin dvoubrankový odstup.

Nahoru – dolů, Hradec se herně dorovnal

I když to vypadalo, že úvod druhé třetiny pro Hradec nebude nejšťastnějším, bylo tomu naopak. Do samostatného úniku se v její druhé minutě dostal hradecký forvard Marek Malinský, který impozantní střelou nad levé rameno Sochůrka snížil stav utkání – 1:2.

Královští lvi jakoby popadli druhý dech, dostávali se rychleji k puku, vytvářeli si více šancí a rozdávali více hitů. Bekendovou střelou se snažil překonat Sochůrka ve 27. minutě Miškář, jeho střela však zamířila jen několik centimetrů mimo. Na koně se dostal i první útok Hradce, který pálil neúspěšně na hostující branku.

Následovala smršť přesilových her na obou stranách. Hradec nejdříve nevyužil početní převahy v polovině třetiny, na své si nepřišel ani za hry čtyři na čtyři. Zkrácené přesilovky však využila Slavia, která upravila stav utkání ve 33. minutě, když se ze střely z mezikruží trefil Ivan Mušo přímo vedle Petricova pravého betonu - 1:3.

V téže minutě následovala bitka Čecha s Furchem, která znamenala pro Hradec přesilovku, této situace ale nakonec nevyužil. Hra se poté do konce třetiny dohrávala převážně ve středním pásmu. Hradci se tak herně podařilo dorovnat své protivníky, ale po náročné třetině plné emocí odcházel z ledu opět s dvoubrankovou ztrátou.

Slavia si zápas už pohlídala

Hradec třetí třetinu začal opět slibně, k dorážce ve 43. minutě se dostal Miskář s Drašnarem, ti však puk za Sochůrka nedostali. Ani pozdější chuml či dorážka Šedy nepřispěly ke snížení stavu. Královští lvi následně nevyužili ani přesilovku v polovině třetiny a nadále se trápili s dvougólovou ztrátou.

Slavia si poté vytvořila několik slibných pozic ke střele, každá z nich však zamířila mimo branku Petrice. Chuť si spravili až v 52. minutě, když si zpoza brány vyjel Aleš Hyršl, který nahrál volnému Martinu Sudovi, jehož střela po zemi doputovala za Petricova záda – 1:4.

Hradec se snažil až do poslední minuty, ale marně. V posledních pěti minutách se dostal dvakrát do oslabení, která situaci příliš nenapomohla. Slavia si tak v klidu pohlídala výsledek a urvala na hradeckém zimním stadionu další tři body.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Utkání jsme začali s velkým respektem a v první třetině jsme si nechali dát docela laciné góly, jeden z nich možná i vlastní. Potom jsme si v kabině něco řekli a kluci začali hrát tak, jak se má. Byli jsme víc důrazní, šli jsme do všeho, bohužel nám ale nevycházela koncovka. Je to škoda, protože si myslím, že jsme o tolik horší než Slavia nebyli. Kdybychom proměnili víc šancí, mohli jsme něco urvat.