pá 3.2.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorost podlehl Spartě, rozhodla už první třetina

Starší dorostenci vstoupili do druhé části nadstavby utkáním se Spartou Praha. Sparťané přijeli na hradecký led jako favorité a první periodu jasně ovládli. Během dvanácti minut hosté překonali domácího brankáře hned čtyřikrát a už v první třetině se tak výrazně přiblížili ke třem bodům. Hradečtí od druhého dějství byli svému soupeři vyrovnaným celkem, ale to stačilo pouze na zkorigování konečného výsledku. Hradec podlehl Spartě 3:5.

Už první třetina rozhodla

Hradec doufal, že si v první třetině tentokrát nenechá svého soupeře utéct. Jenže Sparta předváděla své kvality a sebevědomí úplně stejně jako týmy, které přijely na východočeský stadion před ní. Poprvé to potvrdila na konci šesté minuty, kdy zásluhou pohotového Martina Bartoše využila přesilovou hru – 0:1.

Další akce hostů na sebe nenechaly dlouho čekat a stejně tak i góly. Krásnou akci Marka Pulkraba s Enverem Preševou zakončil druhý jmenovaný otočkou kolem své osy, na kterou byl hradecký brankář krátký. Poté ve hře čtyři na čtyři prostřelil vše před sebou Dominik Bílek a když dotlačil puk za brankovou čáru i jeho jmenovec Dominik Pokorný, na kostce už svítilo hrozivé skóre 0:4.

V závěru první části se přece jen domácí oklepali. První velkou šanci ještě Lukáš Nedvídek nevyužil, ale když pak jeho tým hrál přesilovku, společně se sirénou dorazil puk do sítě Daniel Klemenc. Sudí po chvilce váhání branku na 1:4 uznal.

Hradečtí vyrovnali hru

Také početní výhoda na začátku druhé třetiny se domácím povedla, ale do brankového konce ji nedotáhli. Když šli naopak ve 27. minutě sami do čtyř, soupeř byl nekompromisní. Spoustu prostoru mezi kruhy využil rozjetý Martin Bartoš a Sparta znovu vedla o čtyři – 1:5.

Zanedlouho se však Hradečtí vrátili do hry a krátce po polovině utkání zase snížili. Postarala se o to rychlá kombinace v jízdě po ose Srpek – Drašnar – Daniel Šeps a poslední jmenovaný si povedeným bekhendovým blafákem vychutnal Lukáše Langera – 2:5.

Bez ohledu na skóre, které bylo pro domácí tým ještě stále výrazně nepříznivé, působili Východočeši ve zbytku třetiny dobrým dojmem. Bez potíží ubránili dvojici oslabení a i řadou útočných pokusů zajistili, že se ve sparťanské kabině o druhé přestávce rozhodně nepodávalo kafíčko a sušenky.

Sparta už se neprosadila, domácí ano

Do třetí části nastoupil Hradec s brankářem Františkem Veselým, který tak prožil svůj debut v nejvyšší soutěži starších dorostenců. A povedl se mu na výbornou. Během celé dvacetiminutovky totiž za svá záda nepustil jediný kotouč a i když před ním občas vznikaly nebezpečné situace, pokaždé si poradil.

Rychlý průběh hry přibrzdilo pouze několik vyloučení. Hradec hrál s favoritem vyrovnanou partii, i když na vyložené brankové příležitosti mu to nestačilo a Veselého protějšek Lukáš Langer působil velmi jistým dojmem. Změna však nastala v závěru, kdy ještě Martin Bartoň své sólo neproměnil, ale 37 sekund před koncem se dorážející Drahoš Jebavý postaral o úpravu stavu na konečných 3:5.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
Já jsem úplně rozčarovaný z přístupu hráčů k dnešnímu utkání. Povinností hráče je se připravit na zápas a ne přijít do kabiny jen do party. Hrajeme mezi dvanácti nejlepšími celky extraligy. Hráči dnes měli volno, nebyli ve škole a na zápas se měli daleko lépe připravit. Dnes jsem byl s tímto přístupem hráčů vyloženě nespokojen, navíc s takovým soupeřem, jakým je Sparta.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha):
Já ani tak nechci hodnotit, že jsme získali nějaké body, protože to v téhle kategorii není až tolik důležité. Odehráli jsme docela slušnou první třetinu, kdy jsme měli pohyb a kluci plnili, co jsme po nich chtěli. Mrzí mě, že potom jsme od toho odstoupili. Je pro mě zklamání, že nedokážeme šedesát minut plnit to, co chceme.