pá 25.11.2016 | Petr Šatalík, Vojtěch Drbohlav

Starší dorost porazil Mladou Boleslav i počtvrté v této sezóně

Po nevydařeném souboji s Dynamem měli svěřenci Miroslava Krupky další nelehký úkol před sebou. Narazili na Bruslaře, kteří aktuálně okupují čtvrté místo tabulky skupiny Střed. Ve vyrovnaném zápase dokázali urvat tři body a znovu se bodově dotáhnout na lídra z Pardubic. O své výhře rozhodli již v první třetině, kdy skórovali Pažourek a Mašín. První jmenovaný stanovil také finální skóre duelu, který skončil 3:1.

Hradec si pro začátek vybudoval dvoubrankový náskok

Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu i přesto, že hosté hráli hned tři přesilové hry. Byli to však Hradečtí, kdo se prosadil jako první. Domácí obrana dovolila několikátý závar, přičemž kotouč nasměroval nechtěně mezi tři tyče nejspíš jeden z boleslavských hráčů. Branka byla připsána kapitánu Hradce Králové Kryštofu Pažourkovi.

Dalších několik minut diváci neviděli žádné výraznější šance, spíš časté souboje o kotouč. Přeci jen ale odcházeli do kabiny hradečtí starší dorostenci s dvougólovým vedením. Po rychlé souhře překonal střelou z mezikruží boleslavského brankáře Patrik Mašín.

Domácí snížili na rozdíl jediného gólu

Na začátku druhé třetiny nevyužili Středočeši další množství přesilových her, dokonce ani 99 sekund dlouhou přesilovku pět na tři! Mountfield hrál mnoho minut v oslabení, přesto toho domácí nedokázali využít, aby snížili.

V dalších minutách se hrálo poněkud bojovně, častěji v útočném pásmu byli Boleslavští, jenže výborně seskupená hradecká obrana je ne a ne pustit ke snížení. V závěru druhé třetiny však měli domácí více ze hry a dokázali to vyjádřit i gólově. V levém kruhu se napřáhl, možná i zavřel oči, a propálil Daniela Dvořáka pod břevno Jan Červenka, jenž tak prolomil střelecké trápení Mladé Boleslavi. Zbytek druhého dějství už nic moc významného nenabídl, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 1:2.

Poslední slovo měl Hradec, výhru pečetil Pažourek

Do poslední třetiny vstoupili jednoznačně lépe boleslavští starší dorostenci, kteří minimálně po první polovinu drželi Hradec Králové pod tlakem, ale opět se ukázala jejich mizerná produktivita. Na několikrát nepřekonal Daniela Dvořáka ani jindy produktivní Oscar Flynn, při kterém stála smůla v zakončení, když netrefil odkryté místo v brankovišti.

V závěrečných deseti minutách se Mountfield snažil hru uklidnit, Bruslaři už tolik nedominovali. Východočechům se navíc podařilo pojistit si vítězství třetím gólem. Z hranice kruhů nahodil puk na branku kapitán Hradce Kryštof Pažourek, přičemž gólman Vlastimil Marek, ač celý zápas chytal velice dobře, kotouč nezvládl a ten prošel až za jeho záda. Závěr už si zkušené mužstvo královéhradeckého Mountfieldu velice dobře ohlídalo. Hosté víceméně hlídali modrou čáru a vyhazovali puky. Mladá Boleslav tedy vyšla bodově naprázdno potřetí v řadě, zatímco Hradec Králové si spravil chuť po neúspěchu v derby s Pardubicemi.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Hradec je velice silné mužstvo, proti kterému nemůžeme hrát jen čtyřicet minut. To samé se nám stalo už v Českých Budějovicích, kde jsme také vypustili první třetinu a prohráli ji 0:2. Potom si troufám říct, že jsme byli dvě třetiny minimálně vyrovnaným týmem. I v pátek proti Hradci Králové jsme nezvládli první třetinu a prohráli ji 0:2. Druhou třetinu jsme pak odehráli vyrovnaně a ve třetí jsme byli lepší než soupeř. Přesto jsme paradoxně v našem největším tlaku inkasovali smolný gól a bylo vymalováno.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Odehráli jsme velice slušný zápas. Především v první třetině bylo vidět, že hráče hodně mrzela prohra s Pardubicemi. Za odvedený výkon musíme klukům poděkovat. Věděli jsme, že s Mladou Boleslaví nepůjde o nic lehkého, což se také potvrdilo. Vyšla nám ale první třetina, což rozhodlo zápas. Potom už jsme hodně výsledek bránili a naštěstí to dotáhli šťastným gólem k tříbodovému zisku. Musím říct, že soupeř hrál velice dobře, dvě třetiny nás tlačil. O to větší pro nás mají tři body váhu.