so 9.10.2010 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

Starší dorost porazil druhý celek extraligy, Mladou Boleslav

Po páteční prohře v Havlíčkově Brodě přivítali královéhradečtí hokejisté na domácím ledě soupeře z Mladé Boleslavi. Po dvou třetinách si domácí vytvořili tříbrankový náskok, který už hosté v závěrečném dějství nedokázali dohnat a Hradec tak získal cenné tři body do tabulky.

Zasloužené vedení Hradce v první třetině

Vstup do zápasu vyšel domácím na jedničku, když hned při první akci se prosadil první útok a Marek Frk poslal Hradec do vedení – 1:0. Přesilovka, kterou poté hrála Boleslav se hostům moc nepovedla, naopak málem při ní inkasovali od Marka Červeného.

Ani druhou přesilovku nesehrála Boleslav moc dobře, do samostatného úniku se při ní dostal Marek Frk, ale tentokrát již Sejpala nepřekonal.

Na konci deváté minuty se do velké šance dostal Jiří Brandejský, ale Pavelka domácí podržel. V čase 12:03 při hře čtyř proti čtyřem dostal domácí do dvoubrankového vedení Jindřich Kopsa – 2:0.

Oba týmy měly ještě další možnosti upravit skóre při přesilovkách, ale další gól už nepadl. V první třetině byl Hradec Králové jasně lepším týmem a do šaten tak domácí odcházeli se zaslouženým vedením 2:0.

Ve druhém dějství domácí zvýšili náskok

Do druhé třetiny nastoupili aktivněji hosté a obraz hry se vyrovnal. Na konci 23. minuty se dostal ke střele Davídek, ale Sejpal byl pozorný. V polovině 24. minuty se hostům podařilo snížit Jiřím Brandejským – 2:1.

Ve 27. minutě se krásně uvolnil Půlpán, ale zastavil ho bodyček boleslavského hráče. Do velkých šancí se dostal na přelomu 28. a 29. minuty Filip Ropický, ale gólmana hostů nepřekonal. O chvíli později dostal Hradec příležitost zvýšit svoje vedení v přesilové hře po faulu Ladislava Marka, ale i přes několik šancí se skóre nezměnilo.

Neproměněná přesilovka však domácí nemusela mrzet, protože v čase 33:33 po dvou střelách Tomáše Půlpána dorážel Lukáš Vencl a Hradec vedl opět o dvě branky – 3:1.

O necelou minutu později ujel hostující obraně Ondřej Vlček a zvýšoval už na 4:1. Ve zbytku třetiny už se nic zásadního nestalo a Hradec si odnášel ze druhé třetiny velmi slibný tříbrankový náskok.

Marná snaha hostů o vyrovnání

I do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté, výborný Jaroslav Pavelka ale domácí podržel. Aktivita se však Mladé Boleslavi nakonec vyplatila, na konci 46. minuty se dostal do velké šance Ladislav Holada, Pavelka jeho střelu ještě vyrazil, ale na dorážku Ladislava Marka už byl krátký – 4:2.

V polovině 48. minuty střílel Jakub Teubner, ale Pavelka byl na místě. Hradec se ve třetí třetině dopředu příliš netlačil, vycházel spíše ze zajištěné obrany. V čase 57:09 se málem hostům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když puk proklouzl Pavelkovi mezi betony, ale domácí brankář nakonec situaci zvládl.

Minutu a půl před koncem usedl na trestnou lavici Tomáš Půlpán a Mladá Boleslav tak dostala příležitost přesilové hry. Hosté se navíc rozhodli hrát bez brankáře. Hradec se však ubránil a po vítězství 4:2 si připsal do tabulky důležité tři body.