čt 13.10.2011 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorost přišel o body v poslední minutě

Starší dorostenci na domácím kluzišti přivítali v utkání jedenáctého kola Havlíčkův Brod. Nevýrazná první třetina ze strany domácích posunula hosty do jednobrankového vedení. To nakonec Východočeši dokázali ještě dohnat, ale v poslední minutě přišli o jistý bod a případně i ten druhý z nastaveného času. Havlíčkův Brod přečíslil hradeckou obranu rychle založeným útokem a rozhodl o své výhře v čase 59:17.

Stav první třetiny určily fauly

Na první zajímavé okamžiky se čekalo až do deváté minuty, kdy bylo k vidění po jedné velké příležitosti na každé straně. Nejprve hradecký brankář Vlastimil Hak absolutně netušil, kde má puk, i tak ho ale dojíždějící Ondřej Hlídek poslal pouze do jeho betonu. Jen o čtrnáct sekund později se naopak před Čeňkem Novákem zjevil Tadeáš Ouzký, ale ani on neuspěl. První branka zápasu tak přišla až v čase 10:01, kdy se Dominiku Kundrátovi podařilo využít přesilovku a hosté šli do vedení - 0:1.

Hned poté si zahráli dvě slepené přesilové hry domácí. Nijak s nimi ale nenaložili a krátce po skončení druhého trestu jim prchnul Daniel Vosyka, kterého musel nedovoleně zastavit Matěj Suk a rozhodčí nařídil tresté střílení. To sám faulovaný proměnil a bylo to už o dva - 0:2. Ještě do konce třetiny ale stihli Hradečtí odpovědět, o což se v další přesilovce postaral na brankovišti důrazný Daniel Souček. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Zápas pokračoval bez dalších branek

Také druhá třetina začla poněkud ospale. Hradec nejprve v pohodě ubránil oslabení a až v šestadvacáté minutě byl před prázdnou bránou připraven na dorážku Drahoš Jebavý, ale trefit letící kotouč se mu nepodařilo. Domácí drželi puk o něco více času než soupeř, který se spoléhal především na protiútoky. Jeden z nich nevyužila dvojice Dvořák – Křípal, i když už byl Hak překonaný a v brance ležel jeden z jeho obránců.

Druhou polovinu třetiny okořenila čtyři vyloučení, po dvou na každé straně. Nejvíce vzruchu přinesl první z hradeckých trestů. V oslabení totiž vystihnul rozehrávku soupeře znovu Jebavý, jenže svůj samostatný únik zakončil jen do betonu pohotového Nováka. No a o minutu později nevyužil Hakovo zaváhání kapitán Rebelů Petr Kuchta, jehož samotného asi pozice před odkrytou klecí překvapila. Ve druhé části tak gól nepadl.

Hradec vyrovnal, nakonec ale odešel s pláčem

Hradečtí měli na srovnání stavu dvacet minut, ale takovou dobu ani nepotřebovali a udeřili již po třech a půl minutách. Lukáš Kastner našel z brankové čáry Tomáše Půlpána, před kterým zívala už jen odkrytá klec - 2:2. Za tohoto stavu sice oběma týmům nechyběl pohyb, ale do dobrých šancí se dostaly až po půli třetiny. Jenže Vlastimil Dostálek netrefil dobře přihrávku nového muže v hradecké sestavě Jakuba Suchana a hostující pětice nedokázala v přesilovce protlačit kotouč za Haka.

Ve vrcholícím dramatu dostaly oba celky možnost další z řady přesilových her. Hostující bek Lukáš Bláha v té své zazvonil na tyč hradecké brány, pak ale vyloučení v týmu Havlíčkova Brodu posadilo na koně domácí. Ti byli v posledních minutách lepším týmem. Jenže Rebelové po buly v obranném pásmu 53 sekund před koncem rozehráli smrtící akci a po deseti vteřinách šokoval hradecký stadion Petr Kuchta přesným zakončením za záda nejistého Haka - 2:3. Domácí mladíci nestačili na tento nečekaný úder zareagovat ani v přesilovce 6 na 4 a nakonec tak odešli z ledu oloupeni o všechny tři body.

Tomáš Mariška (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Ze základní sestavy nám chybí asi osm hráčů, takže jsme museli improvizovat a dva beci odehráli celý zápas v útoku. V téhle sestavě nám nezbývalo, než praktikovat trochu destruktivní a jednoduchý hokej. Podařilo se nám hrát dobře dozadu a na brejky. Naši hráči prostě chtěli víc vyhrát a šli si za tím, takže jsme ubojovali vítězství. Na konci nám sice pomohlo štěstí, ale tomu musíte jít naproti.