so 5.11.2011 | Tomáš Božek

Starší dorost prohrál s Mladou Boleslaví po nájezdech

Hradečtí starší dorostenci dnes nastoupili k dalšímu zápasu extraligy a jejich soupeřem byl tým z Mladé Boleslavi. Hradec šel v první třetině do vedení brankou Lukáše Nedvídka. Na začátku druhé periody domácí využili dvojnásobnou přesilovku a Lukáš Kastner tak zvyšoval již na 2:0. Hosté to však nevzdali a ještě ve druhé třetině snížili a ve třetí dokonce vyrovnali. V prodloužení žádná branka nepadla a tak se rozhodlo až v samostaných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější hosté a odvážejí si tak z Hradce dva body.

Hradec vyhrál první třetinu

V prvních minutách zápasu se oba týmy spíše oťukávaly, žádné vyložené šance k vidění nebyly. První velká šance zápasu přišla na začátku sedmé minuty a hned znamenala první branku. Domácí hokejisté ujeli do přečíslení a Lukáš Nedvídek jako první překonal brankáře Mladé Boleslavi Baču – 1:0.

O dvě minuty později měli Hradečtí šanci zvýšit, když ujížděli dva na jednoho,ale Pilařovi se zamotal puk. Hosté si zahráli i pár přesilovek, ale domácí se dobře bránili a drželi těsné vedení. Půl minuty před koncem prvního dějství rozhodčí vyloučil dva hráče Mladé Boleslavi a tak měl Hradec před sebou dvě minuty přesilovky v pěti proti třem. V první třetině ji však ještě využít nestihl.

Ve druhé periodě padla branka na obou stranách

Do druhé části hry vstoupili domácí v početní převaze a dokázali ji využít. Po přihrávce od Lukáše Nedvídka poslal puk do odkryté branky Lukáš Kastner – 2:0.

O chvíli později si zahráli přesilovku i hosté, ale hradecký brankář Šivel svůj tým podržel. Mladá Boleslav se však gólu přece jen dočkala, chvíli po skončení přesilovky se z prostoru mezi kruhy přesně trefil Adam Kellerstein a bylo to opět jen o jednu branku – 2:1.

V polovině 28. minuty opět domácí ujeli dva na jednoho, ale Nedvídkova střela mířila jen do hrudi boleslavského brankáře. Hodně blízko dalšího gólu byli domácí minutu a půl před koncem druhé třetiny, kdy se puk motal kolem brankové čáry a někteří hráči už se radovali, ale stav se nezměnil a po čtyřiceti minutách tak Hradec stále vedl nad svým soupeřem nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem.

Hosté ve třetím dějství vyrovnali, rozhodlo se až v nájezdech

Hradečtí si i ve třetí třetině vytvářeli další šance, ale ty končily na brankáři Bačovi, který dnes podal velmi dobrý výkon a držel hosty ve hře. Největší šanci měl v polovině 53. minuty Jakub Suchan, který jel sám na brankáře, ale Bača jeho bekhendové zakončení vychytal. A tak o minutu později nečekaně udeřili hosté – Patrik Podsedníček měl dost času na dorážku a po krátké kličce zasunul puk do prázdné branky – 2:2. O minutu později se málem Mladá Boleslav dostala do vedení, když Kurka protlačil puk až za brankovou čáru, ale branka neplatila.

Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém si oba týmy vytvářely velké šance, ale oba brankáři chytali výborně a tak se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil hostující Jakub Šulc a tak si hosté odváží dva body, Hradec si připisuje do tabulky pouze jeden.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
Chtěl bych poblahopřát Mladé Boleslavi k zaslouženým bodům. Na hráčích soupeře bylo jasně znát, že to zápasu dávají maximum. My jsme ztratili dobře rozjetý zápas a to spoustou neproměněných šancí, které se táhnou poslední čtyři zápasy. Máme špatnou koncovku. Co mě hodně mrzí, je přístup poloviny našich hráčů k extraligovému zápasu. Bez bojovnosti, nasazeni a srdíčka se nedá vyhrát.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav):
Začali jsme tradičně špatně, měli jsme zbytečná vyloučení a dostali dva zbytečné góly. Nechali jsme si soupeře utéct na 2:0, což se pak těžko dohání, zvlášť když máme problémy s marodkou. Až ve třetí třetině jsme začali hrát, ale stálo při nás štěstí. Každý bod je pro nás důležitý, neboť se pohybujeme na chvostu a každý bod může rozhodnout, jestli půjdeme do baráže, nebo ne.