pá 20.2.2015 | Martina Sikorová, Lukáš Štěrovský

Starší dorost se proti Třinci ani jednou gólově neprosadil

Stejně jako hráči A-týmu, ani starší dorostenci ve svém pátečním zápase nedokázali proti lídru z Třince skórovat, což mělo za následek jediné – ze Slezska do východočeské metropole nedoputoval ani bod. Rozhodla o tom především druhá třetina, kterou hradečtí hokejisté ve Třinci prohráli poměrem 0:4. Lvi tak zůstávají na šestém místě tabulky, avšak jen s minimální ztrátou na soupeře před sebou a skutečností, že Hradečtí mají oproti ostatním celkům neodehraný zápas k dobru.

Lvi ubránili dvojnásobné oslabení

Na první velkou šanci jsme v zápase starších dorostenců Třince a Hradce dlouho nečekali, hned v úvodní minutě přihrál Hrehorčák kotouč přesně na hůl Poruby, domácí útočník ale beton hradeckého gólmana překonat nedokázal. Gólem pak neskončila ani půlminutová dvojnásobná početní výhoda Ocelářů. Posléze tak začali hrozit hosté.

Obránce Fanderlik ale na druhé straně hřiště branku v dobré příležitost minul, dalšímu z hráčů Lvů pak radost z branky sebral výborný zákrok Loubala. V další slibné šanci se poté objevil Poruba, který byl po přihrávce Hrehorčáka sám před Grohem, ani tentokrát se ale třinecký útočník nemohl radovat z gólu.

Třinec se čtyřikrát trefil do černého

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji mladíci Hradce, byli to ale právě oni, kdo inkasoval jako první. Hostující gólman neudržel střelu Kaukiče a pak už mohl lovit kotouč ze své sítě po dorážce Adama Floka. O jednašedesát sekund později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji, když kotouč z hole Jana Poruby zastavil Groh až za brankovou čarou – 2:0.

Snížit nepříznivý stav utkání mohl chvíli na to Zahradník, nejproduktivnější hráč hostů ale přestřelil. Následně Hrehorčák před brankou přihrál Janu Porubovi a třinecký útočník zaznamenal střelou pod horní tyč svůj druhý gól, čímž zvyšoval již na 3:0. Další branka Ocelářů padla po stejné situaci jako ta první. Hostující gólman tentokrát neudržel střelu Poruby a z dorážky jej následně překonal Miloš Roman.

Poslední perioda nabídla ještě jeden úspěch domácích

V úvodu závěrečné části pak sehráli hosté v krátkém sledu dvě přesilové hry, ani jednu z nich ale Lvi využít nedokázali. Sedm minut před koncem utkání pak mohl vstřelit čestný gól Hradce Filip Moník, který zůstal nehlídaný před Loubalem, třinecký gólman se ale o čisté konto připravit nenechal.

Gólem tak skončila až akce třineckého Poruby, který prokličkoval od vlastní branky až do útočného pásma. Po jeho přihrávce zamířil přesně pod horní tyč další dvougólový střelec večera, Miloš Roman, čímž uzavřel skóre na konečných 5:0.

René Mucha (HC Oceláři Třinec):
Musím říct, že první třetina ukázala, že se soupeři víceméně znají a byla to taková oťukávaná. Šancí moc nebylo, spíše takové čekání na přesilovky. Jsme rádi, že nám potom vyšel vstup do druhé třetiny, nemíváme je až tak dobré, tam nám to celé sedlo. Hlavně jsme rádi, že kluci udrželi takové to agresivní pojetí hry po celý zápas. Samozřejmě nějaké chyby byly, ale brankář to všechno chytil, takže jsme za to rádi a nula je pro nás strašně cenná.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Začátek zápasu byl vyrovnaný. Stejně jako soupeř jsme si vytvořili nějaké šance, které jsme nedali. Druhou třetinu jsme paradoxně zahájili tlakem na soupeře, ale potom jsme během minuty dostali dva slepené góly, a to nás asi zlomilo. Měli jsme v nohách zápas ve Vítkovicích a trochu nám chyběla síla v zakončení. Domácí hráli velice dobře, bruslili, agresivně napadali, a to se nám špatně bránilo. I tak to ale kluci odbojovali. Samozřejmě je škoda, že jsme prohráli 0:5, ale neděláme z toho tragédii. Třinec je kvalitní soupeř a vede tabulku. Už myslíme na to, že v neděli a pondělí hrajeme další zápasy.