so 3.12.2011 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorost si bez problémů poradil s Havlíčkovým Brodem

Starší dorostenci dali v sobotu zapomenout na nepovedený zápas v Písku. Doma totiž přivítali Havlíčkův Brod, který potřebovali vzhledem k blížícímu se konci první části soutěže porazit. I přesto, že šli jako první do vedení hosté se ale Východočeši zaskočit nenechali. Okamžitě dokázali vyrovnat a přidali další čtyři branky, které nakonec znamenaly zasloužené vítězství v poměru 5:1.

Hradec se prvního gólu nezalekl a ihned skóre otočil

Po pěti minutách zápasu dostali hosté možnost přesilové hry a ta jim pomohla k velké aktivitě. Ve hře pěti proti čtyřem ještě neuspěli Ondřej Hlídek s Danielem Vosykou, ale po pár minutách už Rebelové udeřili. Dominik Kundrát se vymotal zpoza brány a trochu z úhlu přesně zamířil ke vzdálenější tyčce - 0:1.

Hradecké mladíky ale inkasovaný gól neskutečně nakopl a ani ne za minutu a půl dokázali otočit skóre! Šestnáct vteřin po Kundrátově brance se přes obranu hostů prohnal expres jménem Vlastimil Dostálek a s exhradeckým brankářem Jeřábkem si tváří v tvář nedělal žádné problémy - 1:1.

No a když vzápětí od modré střílel Roman Konečný a chybujícímu Jeřábkovi propadl puk kolem lapačky do sítě, domácí rázem vedli 2:1. Pro jedničku Rebelů tímto gólem účinkování v zápase skončilo a do brankoviště mladíků z Vysočiny putoval Čeněk Novák.

Ve zbytku prvního dějství už gól nepadl. Nebezpečnější situace si vytvářeli Hradečtí, nicméně Novák odolal jak střele Drahoše Jebavého, tak zajímavému výjezdu Michala Bridy. V posledních vteřinách mu navíc po další ráně Jebavého pomohla tyčka.

V bojovné druhé třetině navýšili domácí vedení

Ve druhém dějství se začaly přiostřovat souboje především po situacích před hradeckou brankou. Největši mela se strhla po střele Marka Němce a následných dorážkách jeho spoluhráčů, rezultoval z toho ale jen menší trest pro obě strany.

Hru nadále srážely drobné nepřesnosti, víc se ale přece jen hrálo před Michalem Šivelem. Před polovinou utkání se naopak do zajímavé situace dostávali Půplán s Ouzkým, jenže k prvnímu jmenovanému přistoupil včas Jaroslav Meloun a nedovolil mu tak přihrát na úplně volného splouhráče. Na druhé straně zastavil snahu Tomáše Chlubny pro změnu ofsajd.

Hradečtí si první přesilovku zahráli až ve 33. minutě a i když se v ní rozjížděli pomalu, na jejím konci měl vynikajicí příležitost Vlastimil Dostálek. Že ji neproměnil, ho ale nemuselo mrzet, neboť o minutu později přidal branku jeho spoluhráč. Konkrétně to byl Michal Brida, kdo vyslal přesnou střelu do protilehlého růžku a nejistý Novák kapituloval - 3:1.

Obrat už se nekonal a Hradečtí si pojistili vítezství

Do třetí třetiny tak vstoupili domácí mladíci s dvoubrankovým vedením a záhy ho mohli navýšit. Proti akci Nedvídka s Bridou ale na poslední chvíli zasáhl obránce Žuček a vzápětí zmařil Jebavého šanci Čeněk Novák. Ve 48. minutě navíc putovali na trestnou hned dva hráči hostů a Hradec hrál dlouhou přesilovku pět na tři. Ve dvojnásobné výhodě se ale nic zajímavého nestalo.

Hradečtí si však spravili chuť, právě když začala poslední desetiminutovka utkání. V mezikruží se zjevil osamocený Lukáš Nedvídek, na jehož střelu si Novák sice lapačkou sáhl, ale v cestě do brány ji nezabránil - 4:1. O vítězi tak už bylo v podstatě rozhodnuto, zvlášť když v následném oslabení vytasil několik výborných zákroků brankář Michal Šivel.

Přesto domácí celek ještě přidal razítko na potvrzení své výhry. Po obrovském kiksu jednoho z hostujících beků dostrkal puk za Novákova záda nadvakrát Tadeáš Ouzký a upravil stav na konečných 5:1. Samotný závěr okořenila ještě potyčka mezi Vlastimilem Dostálkem a Tomášem Ludvíkem, za níž oba aktéři vyfasovali trest 5 minut plus do konce utkání.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
My jsme vědeli, že Havlíčkův Brod je pro nás těžký soupeř a za námi byl v tabulce pouze s rozdílem čtyř bodů. Myslím, že jsme ten zápas zvládi, i když určitě nebyl pohledný na oko diváka. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Hodně nás podržel brankář. Do konce základní části nám zbývají poslední tři zápasy a chceme se udržet v první čtyřce. Proto se může zdát, že hráči jsou více nervózní a nehrají úplně optimálně. V závěru utkání nechyběla ani krásná boxerská vložka poté, co jsme museli chránit vlastního brankáře.

Tomáš Mariška (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Bohužel máme opět devět hráčů zraněných a sotva dáme dohromady tři pětky. Dnes podle mě rozhodla už první třetina, kdy jsme neproměnili pár šancí a dostali dvě laciné branky. Soupeř se tím pádem dostal do vedení a my už jsme neměli sílu zápas zvrátit. Domácí byli produktivnější a důraznější, proto vyhráli.