čt 22.9.2011 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorost si poradil s Mladou Boleslaví

Starší dorostenci přivítali ve čtvrtek na domácím ledě Mladou Boleslav. V dosavadním průběhu extraligové soutěže zatím Hradečtí drží domácí neporazitelnost a tu prodloužili i v utkání pátého kola. V první třetině Východočeši otevřeli skóre zápasu, aby si ve druhé dvacetiminutovce mohli vypracovat pohodlný náskok. V poslední třetině už si svěřenci Pavla Táborského tři body pohlídali a nakonec zvítězili 5:2.

Z nudy vystoupila využitá přesilovka domácích

Úvodní třetina se nesla v poměrně ospalém tempu. Poprvé se hra přerušila až na konci čtvrté minuty, kdy po podražení Lukáše Nedvídka dostali hosté přesilovou hru. S tou ale nedokázali vůbec naložit. Jakmile byli Hradečtí v plném počtu, usadili se v útočném pásmu a zaměstnávali obranu soupeře. Nejvíce se o to zasloužil Tomáš Půlpán, jenž se na hranici brankoviště dostal k dorážce vlastního zakončení a ve skrumáži poslal puk do tyče.

O chvíli později si dvě slepené přesilovky zahráli domácí. Hodně starostí v nich soupeři dělal tentokrát Lukáš Kastner, který jednou tečoval nabídku od modré těsně vedle a o chvíli později proti němu výborně zasáhnul ramenem Maxmilián Bača. Tři sekundy před koncem druhé početní výhody se už domácí dočkali – ránu Romana Konečného nešťastně ztečoval jeden ze soupeřů a puk se zastavil až v bráně – 1:0. Zato na Tomáše Hejdu nedokázali Boleslavští vymyslet nic a po první třetině tak zaostávali o jeden gól.

Hradec odskočil a prakticky rozhodl zápas

Naopak druhé dějství začalo velmi svižně. Hradec dohrával přesilovku a tu dokázal podruhé v zápase využít zásluhou dorážky Kryštofa Buryho - 2:0. Boleslav se ale nenechala zahanbit a o dvě minuty později kontrovala kontaktní brankou. V čase 23:04 si našel opuštěný kotouč Jakub Šulc a nekompromisně ho poslal do odkryté klece - 2:1.

Na další gólovou radost pod Bílou věží se nečekalo příliš dlouho. Před polovinou utkání totiž dostali Hradečtí možnost přesilovky pět na tři a takovou výhodou prostě nemohli pohrdnout. Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil po jedenácti sekundách Michal Procházka - 3:1. Dvě minuty před odchodem hráčů do šaten přidali domácí další úder, to když Lukáš Nedvídek dopravil puk po nepřehledné situaci do volného koutu boleslavské brány - 4:1. Hradec tak měl otěže utkání pevně ve svých rukou.

Rychlá branka znamenala definitivu

No a pokud o druhé přestávce proběhla v kabině hostů nějaká domluva, pak ji Hradec hned po dvaceti sekundách roztrhal na cucky. Kotouč se zastavil v kaluži v rohu boleslavského pásma, odkud ho Martin Bartoň poslal před branku na Tadeáše Ouzkého, jenž neměl problém vsítit další gól - 5:1. Ten už hosty definitivně odepsal ze hry o body.

Boleslavští hokejisté nedokázali ve zbytku utkání svého soupeře zatlačit, snad s výjimkou konce pětapadesáté minuty. Patrik Podsedníček odvedl za hradeckou bránou skvělou práci a vyzval ke skórování Zdeňka Borovce. Ten neodmítnul, puk procedil skrze Hejdovu výstroj a skóre kosmeticky upravil na 5:2. Na rozdělení bodů to pochopitelně už nic nezměnilo a Hradečtí tak bez nervů uhájili domácí neporazitelnost.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
Na Boleslav jsme se připravovali. Věděli jsme, že má silné mužstvo, i když v tabulce ještě nenasbírala tolik bodů. Povedla se nám první třetina, kde jsme ukázali, že hrajeme doma. Soupeře jsme přestříleli, vypracovali si dostatečný náskok hlavně díky využitým přesilovým hrám a ten závěr už se jen dohrával.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav):
Gratulujeme soupeři k vítězství. Pokud bychom hráli celý zápas pět na pět, skončilo to 2:2, bohužel jsme prohráli kvůli zbytečným vyloučením. Ve třetí třetině nás srazilo, že nám Hradec v prvním střídání odskočil na 5:1. Na druhou stranu jsme sem přijeli se třemi pětkami, kdy máme šest hráčů základní sestavy nemocných.